Sobota, 17 kwietnia 2021

imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana

RSS

08.04.2011 12:57 | 17 komentarzy | ma.w

Proboszcz parafii NMP Królowej Aniołów Ireneusz Tosta odprawił pogrzeb Tomasza Harnasza piłkarza LKS Adamowice, który zmarł w niedzielę podczas ligowego meczu. Żegnały go m.in. delegacje klubów z Podokręgu Racibórz.

Na sercu nosił obrazek Jezusa [wideo]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

- Nie żegnamy Tomasza. Mówimy mu do widzenia, życząc wiecznej szczęśliwości - mówił kapłan w trakcie kazania. - Znak krzyża czyniony przez piłkarzy przed wejściem na boisko jest bardzo potrzebny, bo nigdy nie wiadomo kiedy przyjdzie ostatnia chwila - mówił ksiądz wiernym zgromadzonym w adamowickim kościele. Dodał, że na boisku trzeba zachowywać się po chrześcijańsku. - Choć u niektórych to wywoła uśmiech lub nieprzyzwoity komentarz - zauważył.

- Środowisko sportowe to nie tylko kibole, przemoc i korupcja ale też ludzie normalni, wierzący. Tomasz potrafił być sobą, życzliwym kolegą, kochającym mężem i ojcem. Pielęgnował swoisty kult do Bożego Miłosierdzia, nosił na sercu obrazek miłosiernego - kontynuował proboszcz w kazaniu. 

Dziękował tym, z którymi zmarły dzielił życiową i piłkarską drogę, za to, że przyszli go pożegnać. - To był ostatni mecz jego życia. Pan powołał go do siebie w niedzielę, w dzień pański - podsumował kapłan Ireneusz Tosta.