środa, 19 czerwca 2019

imieniny: Gerwazego, Protazego, Borzysława

RSS

Pracowity weekend zawodników Łamatora

19.04.2011 10:14 | 3 komentarze | kozz

16 i 17 Kwietnia zawodnicy Klubu Sportowego "Łamator" wystartowali w dwóch prestiżowych turniejach grapplingowych w Szczecinie.

Pracowity weekend zawodników Łamatora
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

16 Kwietnia w VII Mistrzostwach Polski ADCC w Submission Fighting, a 17 Kwietnia w Pucharze Polski w Grapplingu w GI (kimonach) i bez GI. Na zawody przyjechała czołówka najlepszych polskich zawodników, a wśród medalistów nie zabrakło przedstawicieli raciborskiego "Łamatora". W MP ADCC świetnie zaprezentował się Bartosz Bąk zdobywając srebrny medal w kat. senior zaawansowani -66kg. Największy portal o sportach chwytanych typował Bartosza i Roberta Trzcionkę jako finalistów tej kategorii. Tak też się stało jednak po zaciętej walce, którą nasz zawodnik wygrywał na punkty musiał niestety uznać wyższość Roberta Trzcionki, który zakończył walkę efektownym duszeniem. Na tych zawodach medale zdobyli również: Martyna Bąk brązowy medal kat. senior -50kg, Kamil Tarnawski brązowy medal kat. senior zaawansowani -66kg oraz Bartosz Hończak brązowy medal junior
-70kg.

17 Kwietnia Polski Związek Zapaśniczy organizował także w Szczecinie Puchar Polski w Grapplingu. Walka odbywała się tam w dwóch formułach: w GI (kimonie) oraz bez GI. Nasi zawodnicy zdominowali kategorię no GI junior -70kg gdzie Kamil Kwok zdobył złoty medal, a jego klubowy kolega Bartosz Hończak srebrny. W walce w kimonach Kamil Kwok zdobył również złoty medal, natomiast Bartosz Hończak brązowy. Brąz w kimonach wywalczyła również Martyna Bąk w kat. senior -55kg. - Jako trener jestem bardzo zadowolony z występu moich zawodników, także tych, którzy nie zdobyli medalu, a stoczyli kilka świetnych pojedynków. Dziękuję zawodnikom za pomoc w przygotowaniach i za cenne wskazówki przy macie - mówi trener Tomasz Jabłonka.