Pierwsze zwycięstwo Odry wiosną stało się faktem!

Odra pokonała 2:1 na wyjeździe Górnika Polkowice, odnosząc tym samym pierwsze od 13 listopada ubiegłego roku zwycięstwo.

Nastroje przed tym meczem w drużynie z Bogumińskiej nie były najlepsze. We wtorek trener Jarosław Skrobacz złożył rezygnację, która jednak nie została przyjęta przez zarząd klubu. Wczoraj na konferencji prasowej przyznawał, że po porażce z Kolejarzem Stróże atmosfera w zespole „siadła”. – Chłopcy chodzą ze spuszczonymi głowami – mówił Skrobacz. Jednocześnie jednak podkreślał, że wierzy w możliwość odnoszenia zwycięstw przez drużynę złożoną z aktualnych zawodników.

Dziś w Polkowicach drużyna odwdzięczyła się Skrobaczowi zwycięstwem. Trener Odry mecz oglądał z wysokości trybun (zawieszenie za incydent w Radzionkowie) a jego podopieczni wyszli na prowadzenie już w 15. minucie. Robert Caha został sfaulowany w polu karnym, a jedenastkę na bramkę zamienił Tomasz Stolpa, zdobywając tym samym wiosną swojego trzeciego gola. Gospodarze doprowadzili do wyrównania jeszcze przed przerwą, a strzelcem gola został Damian Ałdaś. Mecz był dość ostry, w efekcie czego obaj strzelcy bramek odnieśli kontuzje i jeszcze przed zmianą stron musieli opuścić plac gry. W 55. minucie Odra zdobyła kolejnego gola, ale nie został on uznany, bo sędzia dopatrzył się spalonego.

Przewagę w II połowie mieli Górnicy, którzy jednak nie mieli pomysłu na sforsowanie obrony Odry. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów w 87. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Paweł Polak. Po ładnym uderzeniu piłka wpadła do siatki tuż przy prawym słupku. Odra nie oddała już prowadzenia i mogła cieszyć się z pierwszej wiosennej wygranej.