Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Celne oko budowlańców

24 maja  na strzelnicy Rafako zostały przeprowadzone  III Powiatowe Zawody Strzeleckie dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, w których uczestniczyło 7 dziesięcioosobowych zespołów szkół średnich z Raciborza.

Celne oko budowlańców

Najlepszy okazał się zespół z ZSBiRR, który wygrał z wynikiem 836 pkt. Drugie miejsce  wywalczyła ekipa ZSZ z 775 pkt, a trzecie miejsce przypadło drużynie z ZSM, która zgromadziła 761 pkt na koncie.

Indywidualnie najlepszy okazał się Roman Kubiak z CKU, który wystrzelał 97 punktów. Drugie  miejsce wywalczył reprezentujący ZSZ Kamil Karkus z 93 punktami na koncie, a trzecie miejsce przypadło Kubie Wojteczkowi z ZSE, który zgromadził 92 punkty. W rywalizacji wzięły udział drużyny: ZSM, ZSBiRR, ZSE, ZSZ, I LO, ZSOMS i CKU.

Zwycięska  drużyna wystąpiła w składzie: Markus Bartosz, Karolina Taraszewska, Szymon Kubik, Paweł Badaczewski, Marek Szymanowski, Kamil Chlipała, Dawid Martynus, Michał Łacek, Patryk Gurk i Mateusz Gurnik. Opiekunem zwycięskiej drużyny jest Władysław Kubiak.

Zwycięzcy z ZSBiRR otrzymali z rąk pana Adama Hajduka Starosty Raciborskiego puchar, a  w kategorii indywidualnej 10-ciu najlepszym  zawodnikom wręczono nagrody rzeczowe. Organizatorami i sponsorami nagród byli: Starostwo Powiatowe, Zespół Szkół Mechanicznych, Zespół Szkół Budowlanych i Rzemiosł Różnych, Raciborskie Kurkowe Bractwo Strzeleckie i Klub Strzelecki LOK przy RAFAKO. Sędziami zawodów byli Józef Pluta, Czesław Puzdrowski, Romuald Sofiński natomiast  koordynatorem zawodów był nauczyciel PO mgr Władysław Kubiak. 

W zawodach rozegranych 20 maja drużyna Chłopców z ZSM w Raciborzu w składzie: Dominik Kwiatkowski, Michał Krawczyk i Szymon Rudek, zajęła wysokie III  miejsce z wynikiem 319 punktów w 50-tych Zawodach Strzeleckich  „O Srebrne Muszkiety - 2011”. Zawody były zorganizowane przez Kuratorium Oświaty i Wojewódzki Sztab Wojskowy w Katowicach przy wsparciu i pomocy władz samorządowych i administracyjnych oraz Ligi Obrony Kraju. Zawody rozegrano na strzelnicy ZSO nr 2 w Rybniku. Opiekunem i trenerem zawodników  był mgr Władysław Kubiak. nauczyciel PO .W zawodach uczestniczyło 15 zespołów z  terenu  Delegatury Oświaty w Rybniku.

WiZ

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Alojz (93.105. * .6) 27.05.2011 08:18

To święty od Miki może trzymać broń, chociaż pneumatyczna, ale jakby nie była broń. Niech Mika wyrzuci go z kościoła swego, taki ktoś nie zasługuje, aby móc wyznawać i wznosić modły do dyrektora G3.

~... (93.105. * .199) 26.05.2011 22:23

.na zdjęciach widać że faktycznie strzela sama "młodzież"