środa, 24 lutego 2021

imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy

RSS

WAŻNE:
05.07.2011 19:38 | 7 komentarzy | kozz

Raciborski czwartoligowiec KP Unia Racibórz, który po fantastycznie rozegranej rundzie wiosennej utrzymał się w lidze, poznał zespoły z którymi zagra w zbliżającym się sezonie.

Unia poznała rywali
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Piłkarze Unii w sezonie 2011/12 nie zagrają z Przyszłością Rogów, która awansowała do III ligi, a także z Zaporą Porąbka i Carbo Gliwice - spadkowiczami z IV ligi. Poza trzynastoma drużynami z którymi Unia grała w poprzednim sezonie w czwartoligowych zmaganiach brać udział będą: GKS 1962 Jastrzębie, Iskra Pszczyna i Wisła Ustronianka. Ciekawostką jest to, że trenerem ekipy z Pszczyny jest Jan Żurek, znany dawniej szerszemu gronu kibiców jako szkoleniowiec Dospelu Katowice (GKS Katowice). Żurek z Dospelem miał okazję występować w rozgrywkach Pucharu UEFA w sezonie 2003/04. Z beniaminków w sezonie 2010/11 najlepiej spisywała się wspomniana Iskra, która zdobyła pierwsze miejsce w klasie okręgowej (śląska grupa I) z przewagą 24 punktów nad drugim Sokołem Wola. Drugi z beniaminków - GKS 1962 Jastrzębie grający w zeszłym sezonie pod nazwą Gosław Jedłownik, wygrał śląską grupę III z przewagą 14 punktów nad LKS Krzyżanowice, natomiast ostatni z beniaminków Wisła Ustronianka wygrał bielską okręgówkę z punktem przewagi nad Czarnymi-Góral Żywiec i Drzewiarzem Jasienica. Kiedy dokładnie raciborska Unia zagra z wyżej wymienionymi beniaminkami okaże się w czwartek 7 lipca - wtedy zostanie rozlosowany terminarz IV ligi. Pierwsza kolejka zaplanowana jest na 13 sierpnia.

 

Rywale Unii Racibórz w sezonie 2011/12: Rekord Bielsko-Biała, MRKS Czechowice-Dziedzice, LKS Czaniec, Nadwiślan Góra, Podbeskidzie II Bielsko-Biała, AKS Mikołów, Gwarek Ornontowice, GTS Bojszowy, Grunwald Ruda Śląska, Polonia Marklowice, KP Unia Racibórz, Naprzód Rydułtowy, KS Żory, GKS 1962 Jastrzębie (beniaminek), Iskra Pszczyna (beniaminek), Wisła Ustronianka (beniaminek).