Wtorek, 20 sierpnia 2019

imieniny: Bernarda, Sobiesława, Samuela

RSS

Podbeskidzie najlepsze w Wodzisławiu

05.07.2011 23:00 | 0 komentarzy | art

Drużyna KS Centrum Wodzisław zajęła 2. miejsce w Międzynarodowy Turnieju Trampkarzy rocznika 1998. Zwyciężyli młodzi piłkarze Podbeskidzia Bielsko Biała.

Podbeskidzie najlepsze w Wodzisławiu
Najlepsi zawodnicy turnieju: drugi z lewej Tomasz Okraszewski, trzeci z lewej Danis Gojko, ostatni z lewej Kamil Goliasz. Pierwsz z prawej Roman Zieliński, prezes KS Centrum.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W turnieju wzięło udział 8 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Drużyny z grupy A rozgrywały swoje mecz na stadionie w Wodzisławiu, zaś z grupy B na boisku przy ulicy Jastrzębskiej na Wilchwach. Zwycięzcy grup rozgrywali mecz o 1. miejsce, z drugich miejsc grupowych o miejsce 3. i tak dalej. 

W finale turnieju spotkały się ekipy Podbeskidzia i KC Centrum Wodzisław. W regulaminowym czasie gry padł bezbramkowy remis. O tym kto zostanie zwycięzcą turnieju musiały więc zadecydować rzuty karne. W nich lepiej spisali się goście z Bielska, którzy wygrali tę rywalizację 3:2. Pozostałych meczach Banik Ostrava pokonał 2:0 Promotora Zabrze i zajął 3. miejsce, Piast Gliwice wygrał 2:0 z Zagłębiem Sosnowiec i zajął 5. miejsce, zaś w meczu o 7. miejsce Sandecja Nowy Sącz wygrała 1:0 z GKS-em Katowice.

Najlepszym strzelcem turnieju został Denis Gojko, piłkarz Piasta, który zdobył 6 goli. Z kolei najlepszym zawodnikiem turnieju uznano Tomasza Okraszewskiego w KS Centrum, dla którego nie jest to bynajmniej pierwsze takie wyróżnienie, bo Tomasz zdobył już kilka tego typu indywidualnych nagród. Inna sprawa, że cieszy ono tym bardziej, że zdobyte zostało w stawce silnych drużyn. Dodajmy jeszcze, że najlepszym bramkarzem wybrano zawodnika Podbeskidzia Kamila Goliasza.

Organizatorem turnieju był MOSiR Wodzisław, KS Centrum Wodzisław i Urząd Miasta w Wodzisławiu.

 

            (art)