Wtorek, 24 listopada 2020

imieniny: Emmy, Flory, Jana

RSS

Z Czeszkami po raz trzeci

27.07.2011 13:02 | 0 komentarzy | kozz

RTP Unia Racibórz rozegra jutro (28.07) mecz kontrolny z Banikiem Ostrawa.

Z Czeszkami po raz trzeci
Tak zapraszano na mecz pomiędzy Banikiem, a Unią w Ludgerowicach (Czechy), gdzie zmierzyły się ostatnio ze sobą oba zespoły
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Spotkanie odbędzie się na stadionie raciborskiego OSiR przy ul.Zamkowej 4. Początek zawodów godz.18.00. Dla mistrzyń Polski będzie to pierwsze w okresie przygotowawczym spotkanie przed własną publicznością. Kibice będą mogli po raz pierwszy zobaczyć pozyskane przez klub w przerwie letniej zawodniczki: Agatę Tarczyńską (AZS Wrocław), Donatę Leśnik i Natalię Chudzik (obie Medyk Konin). Cała trójka to aktualne reprezentantki naszego kraju. W barwach Unii wystąpi także Chinasa Okoro Gloria. Pochodząca z Gwinei Równikowej piłkarka dołączyła do zespołu na zgrupowaniu w Niemczech. Po występie w meczu przeciwko HSV Hamburg, w którym Chinasa zdobyła bramkę sztab szkoleniowy postanowił włączyć ją do kadry RTP Unia Racibórz. Za tydzień raciborzanki (03.08) w kolejnym sparingu zmierzą się w Austrii z SV Neulenbach. Kolejny tydzień, to treningi w Raciborzu. Po czym RTP Unia poleci do Finlandii (10.08-17.08). W stolicy tego kraju, Helsinkach nasza drużyna wystąpi w turnieju kwalifikacyjnym Ligi Mistrzyń. Nasze dziewczyny będą walczyć o awans do fazy zasadniczej tych elitarnych rozgrywek. Przeciwnikami unitek będą drużyny PK-35 Vantaa (Finlandia), KS Ada (Albania) i Slovan Bratysława (Słowacja).

Z Banikiem unitki w tym roku grały dwukrotnie. W pierwszym meczu wygrały z Czeszkami 10:0, a w drugim spotkaniu 6:0. Najwięcej goli dla drużyny z Raciborza w tych dwóch meczach zdobyła niegrająca już w Unii Agnieszka Winczo (6 goli). 4 gole w dwumeczu z Banikiem zaliczyła Patrycja Wiśniewska, 3 - Anna Żelazko, 2 - Aleksandra Sosnowska i 1 - Katarina Istokova.