Wtorek, 24 września 2019

imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana

RSS

Franciszek Krótki trenerem nowej Odry

04.08.2011 11:17 | 41 komentarzy | art

Wczoraj Odra przegrała pierwszy tego lata sparing. Za dalsze przygotowania drużyny odpowiadał będzie nowy trener, dobrze znany w regionie Franciszek Krótki. Nadal nie wiadomo czy i w której lidze zagra nowy klub.

Franciszek Krótki trenerem nowej Odry
Odra się starała, ale dojrzalszą grę zaprezentował Naprzód
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Twardej lekcji futbolu amatorskiego udzielił drużynie KP Odra 1922 Wodzisław, występujący w klasie okręgowej Naprzód Czyżowice. We wczorajszym, rozegranym na boisku „Glinianka” meczu Naprzód wygrał aż 6:1. Do przerwy utrzymywał się remis 1:1. Po zmianie stron doświadczona drużyna z okręgówki bezlitośnie wykorzystała błędy młodych piłkarzy, grających w drużynie Odry.

Spory wpływ na gorszą niż w poprzednich meczach grę drużyny Odry miała nieobecność kilku zawodników, którzy wystąpili we wcześniejszych sparingach. Z boku mecz oglądał Marek Sobik. – Odnowiła się mu kontuzja kostki – wyjaśnia Adam Plizga, prezes Odry. Kilku innych zawodników brakowało ze względu na pojawiające się znaki zapytania związane z występem Odry w tegorocznych rozgrywkach piłkarskich.  

Na pewno do skutku nie dojdzie planowane wcześniej zgłoszenie drużyny do raciborskiej C-klasy. – To temat zamknięty. Nie wszystko poszło jak należy, w czym pewnie jest trochę naszej winy, ale nie tylko – przyznaje Plizga. Jak dodaje teraz klub czeka na decyzję ze Śląskiego Związku Piłki Nożnej oraz Podokręgu Rybnik. – Liczymy, że wystartujemy w jakiejś klasie rozgrywkowej. Mamy nadzieję, że nie będzie to najniższy szczebel, a coś wyżej. Działacze związku i podokręgu deklarują, że chcą nam pomóc. Mamy nadzieję, że nie skończy się na tym, że zabraknie dla Odry miejsca w jakichkolwiek rozgrywkach. Nie stać nas co prawda na grę w III czy IV lidze, choć tam są miejsca, ale już w klasie okręgowej pod względem finansowym spokojnie dalibyśmy sobie radę. Mamy grono sponsorów, które nas wspiera – podkreśla prezes.

Tymczasem nowym trenerem Odry został Franciszek Krótki, który od dłuższego czasu przyglądał się nowej drużynie. Jego asystentem został Benedykt Fira, który do tej pory prowadził zespół w 3 wygranych i w 1 wczoraj przegranym sparingu.

 

(art)