środa, 21 kwietnia 2021

imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada

RSS

Gdzie obejrzysz walkę XXI wieku: Adamek vs Kliczko

09.09.2011 09:53 | 103 komentarze | e

10 września odbędzie się pojedynek o pas mistrza świata WBC wagi ciężkiej. To będzie najciekawsza walka ostatnich lat. Stoczą ją Tomasz Adamek i Witalij Kliczko na stadionie we Wrocławiu. Kto chce zobaczyć transmisję meczu w telewizji, będzie musiał zapłacić. Walkę będzie też można zobaczyć w internecie i niektórych klubach.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kto, Twoim zdaniem, wygra pojedynek Adamek vs. Kliczko?

Tomasz Adamek ma 34 lata i mierzy 187 cm. Był zawodowym mistrzem świata organizacji IBF i IBO w kategorii juniorciężkiej oraz WBC w kategorii półciężkiej. Jest pierwszym Polakiem, który zdobył nagrodę imienia Muhammada Alego za wybitne osiągnięcia sportowe i postawę poza ringiem. Adamek wygrał sześć walk z rzędu odkąd przeniósł się dwa lata temu do wagi ciężkiej. W pierwszym starciu pokonał ikonę polskiego boksu Andrzeja Gołotę. Bilans walk Górala to 44 zwycięstwa (28 nokautów), jedna porażka.

Przeciwnikiem Polaka jest mierzący 202 cm 40-letni Witalij Kliczko, straszy brat innego czempiona wagi ciężkiej - Władimira Kliczki. Witalij na ringu wygrał 42 razy (39 przez KO), a przegrał dwukrotnie. Jest mistrzem świata w kategorii WBC. Walka z Adamkiem będzie jego dziewiątą z kolei obroną mistrzowskiego pasa. Oprócz żelaznej pięści Witalij ma także doktorat z filozofii (jego brat z metodyki treningu), stąd jego przydomek Doktor Żelazna Pięść.

Transmisja na żywo w telewizji

Płatnie
Telewizja Cyfrowa UPC oferuje transmisję pojedynku w jakości HD za pośrednictwem usługi Pay-Per-View. Walka komentowana będzie w języku polskim. Transmisja gali w UPC rozpocznie się już o godz. 21.00, a główna walka wieczoru Klitschko - Adamek odbędzie się około godz. 23.00. Wcześniej na ringu spotkają się m.in. bokserzy Paweł Kołodziej i Mateusz Masternak.

Walkę można było wykupić już od 8 września przez aplikację na kanale 16 Telewizji Cyfrowej UPC. Opłata za obejrzenie jej w jakości HD: 39,90 zł.

Podobnie kosztować będzie zamówienie transmisji w Cyfrze+. Można będzie ją zamówić za pośrednictwem Internetowego Centrum Abonenta (ica.cyfraplus.pl) lub Centrum Telefonicznego Abonentów (tel. 801 066 066 lub 22 310 45 45). Komentarze do walki dodadzą Edward Durda i Krzysztof Kosedowski.

Obejrzenie walki umożliwi także Cyfrowy Polsat dzięki usłudze Pay-Per-View (PPV). Początek: studio od godz.: 19.30; transmisja walki od 21.00 na kanale 50 lub w jakości HD na kanale 118.

Jak zamówić usługę w Cyfrowym Polsacie? Przez internet, SMS-a lub telefonicznie. Wszystkie szczegóły na oficjalnej stronie Cyfrowego Polsatu Cena za dostęp: 40 zł.

Bezpłatnie
Walkę będzie można zobaczyć bezpłatnie na niemieckiej stacji RTL, która będzie transmitować ją (po niemiecku) i jeśli jej nie zakoduje (jeśli chodzi o sygnał z satelity Astra). Sygnał RTL z satelity Hot Bird może zostać zakodowany.

Transmisja online w internecie
Pojedynek będzie też można zobaczyć w internecie, np. na nielegalnych kanałach. Transmisję zapowiada np. portal http://pl-sport.tv.

Transmisja w kinie
Transmisję będzie można obejrzeć w 22 kinach sieci Multikino, m.in. w Rybniku. Bilety kosztują 39 zł w przedsprzedaży oraz 49 zł w dniu walki.

Transmisja w pubach
Na transmisję walki zaprasza Dybcówka w Raciborzu: godz. 19.30 - startuje studio, a walki od 21.00. Walka wieczoru pewnie będzie później, po koncercie Kayah (w ramach Pożegnania Lata w Raciborzu), około 23.00.

Walkę można będzie też obejrzeć w Clubie Brooklyn w Raciborzu.

W klubie Atmosfear przy ul. Rudzkiej na Ostrogu.

W pizzerii Venezia w Kuźni Raciborskiej.

Również w Pubie Tyskim przy ul. Broniewskiego w Rybniku.

Znacie inne puby, w których będzie można zobaczyć walkę? Dodajcie je w komentarzu!