Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

I Mistrzostwa Świata Gry w Kapsle za nami

W Kuźni Raciborskiej odbyły się pierwsze mistrzostwa świata gry w kapsle. Wyłoniono zwycięzców w trzech kategoriach. Wkrótce WIDEO.

I Mistrzostwa Świata Gry w Kapsle za nami

Przed mistrzostwami szumnie zapowiadni byli zagraniczni uczestnicy. Według informacji uzyskanych przez organizatorów w MŚ wziąć udział miała reprezentacja Gabonu. Jak powiedziano na rozpoczęciu mistrzostw, Gabończyków nie będzie, gdyż na lotnisku zostali zablokowani przez Koło Gospodyń Wiejskich z Botswany. Powodem zablokowania ich na lotnisku było stosowanie środków dopingujących przez Gabon. Przybyli uczestnicy i kibice byli nieco zawiedzeni brakiem konkurentów z Gabonu, jednak kilka minut później okazało się, że wystartują zawodnicy z Kataru. Po przyjęciu zgłoszeń wszystkich chętnych zawody rozpoczęto. Najpierw do rywalizacji przystąpili najmłodsi (kategorie do 10 lat oraz 10-15). Zwycięzcami w tej kategorii zostali: Dawid Kuna, Daniel Kwasiński. W dalszej fazie mistrzostw walczyli seniorzy. Kręte ścieżki, kapslem najszybciej pokonał Ireneusz Płachciak i został mistrzem świata gry w kapsle. Wicemistrzem świata został Michał Ratajszczak, reprezentujący Katar. Na trzeciej pozycji uplasował się Michał Warczok. Mistrzostwa mimo obaw rozegrano na wolnym powietrzu tuż za budynkiem Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji.

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~zdenerwowany (83.10. * .93) 24.09.2011 11:06
oceniono 4 razy
4
Zgłoś

Jak to nie ma?! Na podwyżkę dla Szanownej Pani burmistrz są zawsze!

~007 (178.181. * .228) 24.09.2011 10:57

nagrody też jak przystało na mistrzostwa świata :D plecaki ;))
no tak w kuźni na nic pieniędzy nie ma :)

~ZU (91.227. * .16) 23.09.2011 22:20
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

jeszcze trochę i by się nie ogarneli ;)

~ALF (83.10. * .67) 23.09.2011 21:33
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Najlepszy był śmiech podczas relacji w Vanessie:D:D