Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Dżudocy Wichra medalistami Mistrzostw Polski

Trójka dżudoków Wichra Wilchwy przywiozła medale z XI Otwartych Międzynarodowych Mistrzostw Polski Masters.

Dżudocy Wichra medalistami Mistrzostw Polski
Trójka medalistów Wichra. Od lewej Andrzej Szołucha, Wojciech Klimek i Dariusz Wendt

W zawodach, które odbyły się 17 września w podwrocławskich Sobótkach wystartowało w sumie 150 zawodników z Polski i zagranicy. Wśród nich 5 zawodników Wichra. – Zawody miały charakter amatorski. Występowali zawodnicy, którzy albo dawno nie walczyli wśród zawodowców, albo tacy którzy chcieli po prostu przeżyć przygodę – opowiada Wojciech Klimek, trener sekcji dżudo Wichra Wilchwy. Klimek również wystartował w zawodach. 57-letni dziś zawodnik, który niegdyś reprezentował barwy Czarnych Bytom w Sobótkach wywalczył złoty medal w kategorii wagowej do 100 kg. – Były obawy co do mojego startu. Rok temu przeszedłem operację wszczepienia endoprotezy biodra i było trochę obaw o to moje biodro. Ale cieszę się, że wystartowałem. To jednak ogromna satysfakcja stanąć na podium, w dodatku na najwyższym jego stopniu – mówi Klimek.

Poza nim medale zdobyli Dariusz Wendt, który w kategorii +100 kg wywalczył brąz, oraz Andrzej Szołucha, który również wywalczył brąz w kategorii +100 kg, ale w młodszej grupie wiekowej niż Wendt. W zawodach startowali też Dawid Kazaniecki i Marian Gradowski – obaj wrócili z imprezy bez medali.

 

(art)

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~tyskie (91.204. * .125) 29.09.2011 09:42

prosze prosze dla chcacego nic trudnego