W nagrodę zwiedziły Stadion Narodowy
Ukoronowaniem sukcesów w finałach Śląska piłkarek z Pawłowa był udział w czterodniowych imprezach na szczeblu centralnym w Warszawie i Opolu.
Młodsze zawodniczki w Turnieju Orlika o Puchar Premiera Tuska w Warszawie zajęły 13. miejsce, a ich starsze koleżanki w Małej Piłkarskiej Kadrze w Opolu zakończyły rozgrywki na bardzo dobrym piątym miejscu.
Starsze Złotka Pawłów po zdobyciu mistrza Śląska pojechały na zawody centralne walczyć o medale MP. Trenerowi Wojciechowi Zalewskiemu udało się namówić do udziału w pawłowskiej drużynie piłkarki z Gamowa (Sandra Czekała, Ewa Pendziałek) oraz Michaelę Pośpiech z Samborowic i Natalię Węglarz z Pietrowic. Z Pawłowa wystąpiły: Magda Stanik, Teresa Żemełka, Małgorzata Skowronek, Jessica Zuber, Nicol Gwóźdź i Emilia Wilczek. W tym składzie dziewczęta osiagnęły sukcesy już wcześniej w Turnieju Orlika (2. i 3. miejsce na Śląsku) i Turnieju PKC (1. miejsce na Śląsku).
W Opolu dziewczęta zaczęły pechowo, dość wyraźnie przegrywajac z kadrą woj.opolskiego 0:5, która ostatecznie została mistrzem Polski 2011. - W drugim meczu z woj. małopolskim Nicol Gwóźdź zdobyła prawidłowo bramkę lecz w opinii sędziego dotknęła butem bramkarki i dlatego nie uznał gola. Ta decyzja była brzemienna w skutkach, gdyż przegrywając 0:1 straciliśmy szansę na awans do walki o medale - zrelacjonował trener Wojciech Zalewski. Kolejne mecze pawłowianki już tylko wygrywały, kolejno z woj. podlaskim 3:1, z woj. lubelskim 2:0 i z woj. świętokrzyskim 2:0. Piąte miejsce to duży sukces w tym doborowym 10-drużynowym towarzystwie z całej Polski. Ekipa, która mieszkała w ośrodku na jeziorem Turawskim w Szczedrzyku mogła się zrelaksować między meczami. - Wieczorami odbywały się dyskoteki z udziałem wszystkich 240 piłkarek i piłkarzy z całej Polski oraz zorganizowano wyjazd do Parku Dinozaurów - dodał trener Zalewski.
Piłkarki młodsze z Pawłowa po zdobyciu kolejnego tytułu mistrza Śląska (tym razem w Turnieju Orlika o Puchar Premiera Tuska) pojechały do Warszawy, gdzie rozegrały 4 mecze ulegając swoim przeciwniczkom - ostatecznie zostały sklasyfikowane na ósmym miejscu. Atrakcji podczas tego wyjazdu było co niemiara: zwiedzanie Warszawy, Stadionu Narodowego, spotkanie z premierem Tuskiem i gala na Torwarze z udziałem 50-tki kibiców z Pawłowa (to również nagroda od organizatorów za wygraną na Śląsku). Kibice dotarli do Warszawy pod kierunkiem Marii Zając zwiedzając po drodze inny stadion warszawski - Legii i doskonale bawiąc się na finałowej gali na Torwarze z udziałem gwiazd m.in z Jerzym Dudkiem na czele.
W historycznym turnieju w Warszawie zagrały: Aleksandra Schmidt, Aneta Grabowski, Roksana Niedziela, Justyna Gawlina, Magda Zając, Karolina Jurkowska, Karolina Zymla, Natalia Kurzeja, Laura Wojtaszek, Aleksandra Strzeduła (wszystkie z SP Pawłów). Opiekunami podczas rozgrywek finałowych byli Regina i Łukasz Strzeduła - kadra nauczycielska z Pawłowa zastępując kontuzjowanego Wojciecha Zalewskiego.
- Szczególne podziękowania za pomoc w organizacji tych imprez należą się władzom gminy Pietrowice Wielkie i powiatu Racibórz, a także SZS Katowice i LZS Katowice z prezesem Tomaszem Czerwińskim - zakończył W. Zalewski.
Wątpliwa to "nagroda". Po kompromitującym "występie" na zawodach tylko to (zwiedzanie) im pozostało. Zapowiadanego złotego medalu nie zdobyły...
Stadion zbudowany dla warszawki z naszych podatków!!!
Do Warszawy pojechały się skompromitować. Na 16 województw, zajęcie 13. miejsca to hańba, a nie powód do dumy. Nazwa "złotka" jest zupełnie nieuprawniona.