Gościniak: Nie popadajcie w hurraoptymizm [wideo]

W Arenie Rafako odbył się mecz X kolejki drugiej ligi siatkówki mężczyzn pomiędzy AZS Rafako a Delic Pol Norwid. Po meczu rozmawialiśmy z trenerem Delic Polu Stanisławem Gościniakiem i szkoleniowcem Rafako - Witoldem Galińskim.

Materiał wideo:

AZS Rafako RacibórzDelic Pol Częstochowa 3:0 (25:23, 25:23, 25:21)

Składy:

AZS Rafako Racibórz: Lipiec, Kubiak, Bernyś, Cieślar, Galiński, Kawka, Taterka. Z rezerwy: Otlik, Jajus i Gonsior.

Delic Pol Norwid Częstochowa: Maruszczyk, Grajoszek, Królicki, Janas, Nowosielski, Siwczyk, Zieliński. Z rezerwy: Bieniek.

Pierwsze dwie piłki dla Rafako, kolejne dla Częstochowy i wynik 4:2 dla gości. Raciborski AZS wyrównał do stanu 6:6. Po wyrównanej walce podopieczni Witolda Galińskiego wyszli na prowadzenie 13:10. Przewaga rośnie, po zagrywkach Aleksandra Galińskiego Rafako prowadzi 18:11, Stanisław Gościniak, trener Delic Polu zmuszony jest dwukrotnie wziąć przerwę. Rozluźnienie w szykach raicoborskiego AZS sprawiło, że drużyna gości nadgoniła do stanu 18:17. Remis po 19. Przerwa dla trenera Galińskiego, bo jego siatkarze przegrywają 20:19. Pierwszy setball dla Rafako przy stanie 24:22. Kamil Maruszczyk z Delic Pol trafił przy ataku w siatkę i 1 set dla AZS Rafako.

Od początku drugiego seta zespoły idą punkt za punkt. Dopiero w połowie seta goście wyszli na dwupunktowe prowadzenie 15:13. AZS Rafako wyrównało na 19:19. Trener Gościniak poprosił o przerwę, bo AZS Rafako prowadzi 22:21. Atak Bernysia i setball dla Rafako przy wyniku 24:22. Patryk Otlik atakuje i 25:23, 2:0 w setach dla raciborskiej drużyny.

Trzeci set to mocny atak AZS Rafako i prowadzenie 4:1. Przewaga raciborzan się utrzymuje i nasi siatkarze prowadzą 9:6. Rafako przeważa i prowadzi 15:10, trener Gościniak ponownie wziął przerwę. Wszystko wygląda na to, że AZS wygra 3:0. Póki co na tablicy wynik 19:14. Przerwa dla trenera Galińskiego przy stanie 20:16. Wygrana w trzech setach stała się faktem. W ostatnim secie 25:21 i 3 punkty dla Rafako Racibórz.

Dyskusja:

AZS naprawdę zasługuje na kasę a jest olewany bo lobby woli dac kasę na jakieś c klasy i żeńską piłkę która jest kpiną. Wielkie mistrzynie 7 drużyn na krzyż....