Niedziela, 18 sierpnia 2019

imieniny: Heleny, Bronisława, Ilony

RSS

Ograli outsidera i zapewnili sobie utrzymanie w III lidze

28.11.2011 18:43 | 4 komentarze | art

 

Siatkarze Górnika Radlin bez problemów pokonali 3:0 na wyjeździe ostatnią drużynę ligi MUKS Michałkowice.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

 

Zwycięstwo nad MUKS-em było jednym z warunków tego by drużyna Marka Przybysza bez problemu znalazła się w górnej połówce tabeli i tym samym trafiła do grupy mistrzowskiej III ligi, której drużyny będą walczyć o awans do II ligi. Ostatecznie cel ten udało się osiągnąć również dzięki wynikowi meczu pomiędzy AZS Politechniką Gliwice a ATH Bielsko-Biała. By wyprzedzić Górnika i zrzucić go tym samym do dolnej części tabeli na boisku lidera bielszczanie nie mogli sobie pozwolić na przegranie chociażby jednego seta. Na szczęście dla Górnika Politechnika meczu nie odpuściła i „planowo” pokonała ATH 3:1.

Górnik tym samym zajął na finiszu tej rudny rozgrywek 3. miejsce. Sportowych szans na awans co prawda nie ma, ale miejsce w grupie mistrzowskiej oznacza, że drużyna w połowie sezonu zapewniła sobie utrzymanie w III lidze i możliwość spokojnego dogrania sezonu młodymi zawodnikami, przy jednoczesnym oszczędzaniu tych siatkarzy, którzy walczą również w rozgrywkach juniorów, gdzie działacze Górnika liczą na dobry wynik.

W Michałkowicach Górnik zagrał w składzie: Lisicki, Rauza, Grzywacz, Olszewski, Harazim, Barteczko, Marcin, Kabziński, Lewandowski, Wawrzyńczyk.

 

MUKS Michałkowice – SK Górnik Radlin 0:3

(21:25, 17:25, 18:25)

 

(art)