Sobota, 27 lutego 2021

imieniny: Gabriela, Anastazji, Honoryny

RSS

Odra w III lidze? Prezes klubu: „Nie zrobimy niczego na wariata”

02.12.2011 11:32 | 19 komentarzy | art

KP Odra Wodzisław zakończyła swoją debiutancką rundę w rybnickiej klasie C. W ostatnim czasie pojawiły się pogłoski o tym, że w przyszłym sezonie klub miałby wejść w fuzję z drużyną z wyższej ligi. Mówi się o III-ligowym Starcie Galmet Bogdanowice.

Odra w III lidze? Prezes klubu: „Nie zrobimy niczego na wariata”
Kibice Odry to wciąż ekstraklasa. Na C-klasowe zmagania przychodzi do 1000 sympatyków. Wszyscy chcieliby żeby klub grał znacznie wyżej. Zdania są podzielone co do tego jak to osiągnąć
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

O fuzjach mówiło się już przed obecnym sezonem. Odra Wodzisław kojarzona była z występującym w klasie okręgowej LKS Krzyżanowice. Ostatecznie do fuzji nie doszło bo nie było w tym temacie jednomyślności po stronie działaczy z Krzyżanowic. Teraz w środowisku piłkarskim temat wraca, tyle że w kontekście pojawia się drużyna z Opolszczyzny. Temat rozpala kibiców wodzisławskiej drużyny. Na swoim forum założyli nawet temat „Fuzja. Spekulacje. Wasze Za i Przeciw”. Wszysycy są zgodni, że miejscem Odry na pewno nie jest C-klasa, ale już co do tego jak wyrwać klub z ligowych otchłani na szczebel znacznie wyższy zdania są podzielone.

Konkretów brak. Temat istnieje

Co na temat środowiskowych plotek ma do powiedzenia prezes Odry? - Wiadomo jak było przed sezonem. Liczyliśmy na start z wyższej ligi, a zaczęliśmy z najniższej możliwej. Również dziś trudno mówić o czymś co nie ma potwierdzenia na papierze lub w odpowiednich dokumentach – odpowiada Adam Plizga, prezes Odry zapytany o ewentualną fuzję z drużyną z Bogdanowic. Ale sternik Startu potwierdza, że „do przyjacielskiego” kontaktu między obydwoma klubami doszło. Tyle że i on za dużo na ten temat mówić nie chce. - Proszę zadzwonić w styczniu. Może wtedy będę mógł powiedzieć coś więcej - ucina Wojciech Piecha, prezes klubu spod Głubczyc.

Na razie obie strony podchodzą więc do tematu ostrożnie. Zbyt dużo niewiadomych i przeszkód do przebycia, z czego doskonale zdają sobie sprawę w Wodzisławiu. - W naszym zarządzie pojawili się poważni ludzie, którzy gwarantują to, że będziemy mogli sobie stawiać coraz ambitniejsze cele. Najpierw jednak chcemy zbudować solidne podstawy, które pozwolą nam w przyszłości spełniać ambitniejsze plany i obecnie na tym się głównie skupiamy. A jeśli będą możliwości, to nie wykluczam, że w przyszłym sezonie zagramy w wyższej lidze. Nic nie jest jednak przesądzone. Na pewno niczego nie będziemy robić na wariackich papierach – tonuje Plizga.

Dobre wspomnienie Przyszłości

Start Galmet Bogdanowice występuje obecnie w III lidze opolsko-śląskiej. Z dorobkiem 10 punktów zajmuje spadkowe 14. miejsce. Jesienią zmierzył się z rogowską Przyszłością. W Rogowie przegrał aż 0:8. W działalność klubu zaangażowany jest Robert Galara, dyrektor i współwłaściciel firmy Galmet z Głubczyc, produkującej technikę grzewczą.

 

Artur Marcisz

Ludzie:

Wojciech Piecha

Wojciech Piecha

Senator