Piątek, 7 maja 2021

imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy

RSS

Udany początek rundy rewanżowej

12.12.2011 12:02 | 2 komentarze | przy

W dniu 9 grudnia w MOSiR Cieszyn odbył się pierwszy mecz rundy rewanżowej w ramach rozgrywek koszykówki młodzików młodszych z udziałem naszej drużyny.

Udany początek rundy rewanżowej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Po pierwszej rundzie rozgrywek grupowych zespół MKS Wodzisław Śl. zajmował drugie miejsce (cztery zwycięstwa i jedna porażka), natomiast drużyna z Cieszyna uplasowała się na miejscu czwartym (dwa zwycięstwa i trzy porażki). W związku z powyższym, mimo tego, że gospodarzem spotkania był KS MOSiR Cieszyn, to drużyna z Wodzisławia Śl. była faworytem tego meczu. Niestety wynik pierwszej kwarty nie potwierdził tych oczekiwań. Nasz zespół w tej kwarcie zagrał słabo w obronie, mało zespołowo i przede wszystkim nieskutecznie. Efektem była przegrana pierwszej części spotkania stosunkiem 6:10. W drugiej kwarcie było już nieco lepiej i na przerwę zespół MKS Wodzisław Śl. schodził prowadząc różnicą czterech punktów. Trzecia część spotkania to już dominacja naszej drużyny i wysokie zwycięstwo w tej kwarcie wynikiem 26 do 7. Cała druga połowa spotkania to przede wszystkim znacznie lepsza gra w obronie oraz dobra skuteczność. Do końca meczu drużyna z Wodzisławia Śl. już przeważała i całe spotkanie zakończyło się wygraną młodzików młodszych MKS Wodzisław Śl. różnicą trzydziestu jeden punktów.

Wyróżniającymi się zawodnikami tego meczu byli Bartosz Wilk (3 celne rzuty za 3 punkty) oraz Bartosz Banasik (zdobywca 28 punktów).

KS MOSiR Cieszy – MKS Wodzisław Śl. 41:72 (10:06, 11:19, 7:26, 13:21)

Punkty zdobyli: Wutke Sebastian 2, Wilk Bartosz 17, Banasik Bartosz 28, Wodecki Tomasz 0, Prochasek Robert 4, Syska Kamil 4, Paryło Jan 8, Adamczewski Amadeusz 2, Ochodek Adam 5, Rybiński Iwo 2, Szałek Jan 0, Adamczyk Jakub 0.

Trener: Mirosław Pielorz

Uczestnictwo w rozgrywkach jest częścią zadania „ ŻYJ ZDROWO NA SPORTOWO”, które jest wspierane przez Prezydenta Miasta Wodzisław Śl.

Mirosław Pielorz