AZS Rafako przegrał u siebie i stracił lidera na rzecz Spały I [wideo]

Siatkarze AZS Rafako Racibórz doznali porażki z trzecim zespołem w tabeli - UMKS Kęczanin Kęty, w meczu rozegranym w raciborskiej Arenie Rafako. Gospodarze nie zdobyli nawet punktu. Spotkanie zakończyło się przegraną AZS 3:1. Dotychczasowy wicelider tabeli SMS PZPS Spała I wygrał za 3 punkty na wyjeździe z Politechniką Opolską.

Materiał wideo:

Z meczu przeprowadziśmy relację na żywo:

AZS Rafako Racibórz - UMKS Kęczanin Kęty 1:3 (19:25, 21:25, 26:24, 21:25)

Wyjściowy skład raciborzan: Lipiec, Kubiak, Bernyś, Cieślar, Galiński, Kawka, Taterka. Wchodzili z rezerwy: Jajus, Władarz, Szafirski, Otlik.

Rozpoczęli! Pierwszy punkt dla AZS Rafako. Na trybunach jest Klub Kibica Rafako, są też wierni fani z Kęt.

I znów w Arenie Rafako nadkomplet publiczności! Co to będzie, gdy AZS Rafako dostanie się do fazy play-off?! Na tablicy wyników 8:6 dla Kęczanina.

Trener Galiński wziął przerwę na żądanie przy stanie 10:7 dla Kęczanina Kęty.

Cztery punkty przewagi dla UMKS. W drużynie Rafako zawodzi nieco odbiór. 13:9 dla gości.

Nie idzie raciborskim siatkarzom w pierwszym secie. Kęty przeważają. Trener Galiński decyduje się na zmianę. Wchodzą Jajus i Władarz. Jest 17:11 dla UMKS.

20:13 prowadzą goście. Trener Galiński ponownie bierze przerwę. Kęty dobrze grają blokiem i w odbiorze.

Tym razem przerwa dla trenera UMKS. 21:16 dla Kęt.

Setball dla UMKS. 24:17. Pierwszy i drugi obroniony przez AZS. Trzeci już nie. 25:19 dla gości.

W pierwszym secie lepszy Kęczanin Kęty. Ale na trybunach głośniejsi kibice AZS Rafako. Za chwilę drugi set.

Dobry początek siatkarzy z Kęt. 2:0.

Rafako zaczęło nadrabiać straty i wyszło na dwupunktowe prowdzenie. 8:6 dla AZS.

UMKS wyrównuje stan meczu. Jest po 11.

15:12 dla podopiecznych trenera Galińskiego. Przerwa na życzenie szkoleniowca przyjezdych.

Tym razem czas dla trenera Rafako. Jest 15:15.

Kęczanin wyszedł na prowadzenie. 21:18.

Raciborzanie popełniają proste błędy. Już 23:18 dla Kęt. Będzie 2:0 dla gości?

Drugi set dla drużyny przyjezdnej. Siatkarze Rafako muszą wziąć się w garść, aby ugrać choćby punkt. 25:21 dla UMKS.

Początek trzeciego seta lepszy dla AZS. Jest 4:1.

"Jutro niedziela, Kęczanin wygra do zera" - śpiewają kibice drużyny gości. Ale czy na pewno? Na tablicy widnieje wynik 9:4 dla AZS Rafako.

14:7 dla AZS. Trener gości bierze przerwę na żądanie.

UMKS odrabia częśiowo straty. Jest 17:13 dla AZS, a trener Galiński prosi o przerwę.

Kęczanin się przybliża coraz bardziej. Już tylko 19:17 dla Rafako.

Szczęście się uśmiechnęło po zagrywce Kubiaka, zawodnik gości źle przyjmuje. Jest 22:18 dla AZS.

Po raz pierwszy dzisiaj dla Rafako "Ostatni, ostatni".

Nie za pierwszym razem, nie za drugim, nie za trzecim i nie za czwartym razem. 24:24.

25:24 dla Rafako. Ostatni tym razem?

Ale horror, ale emocje! 26:24 dla AZS Rafako. I jest już tylko 2:1 dla Kęt.

Za chwilę czwarty set. Miejmy nadzieję, że nie ostatni i zgodnie z zasadą - "Nie wygrywasz 3:0, to przegrywasz 3:2".

Początek dla zespołu gości. 2:0.

Podopieczni Galińskiego ofiarnie, ale bez powodzenia. Jest 6:3 dla Kęt.

AZS goni, już tylko 8:7 dla Kęczanina.

Jest wyrównanie do stanu 10:10.

Kęczanin ucieka. Jest 15:11 dla gości. Ostatnio siatkarze Rafako przegrali u siebie w 2. kolejce!

Cztery punkty przewagi na korzyść UMKS się niestety utrzymują, a więc zanosi się na przegraną Rafako, ale... to jest sport i wszystko się może zdarzyć.

5 punktów do końca seta, i 5 punktów przewagi Kęczanina.

24:19 dla gości. Piłka meczowa.

Dwie piłki obronione. Trzecia już nie. Trzy punkty jadą do Kęt.

Kolejny mecz siatkarze AZS Rafako rozegrają już w nowym roku. 11 stycznia pojadą po trzy punkty do Głuchołaz.

-10

tak tak, jesteście zajebiście jak nikt i nawet kibice Resovii, Mostostalu, Cz-wy przy was nie mają pojęcia o dopingu, a wasze śpiewane kawałki to mistrzostwo świata, normalnie jak Partizan Belgrad czy Panatinaikos Ateny - a prawda jest taka, że jeszcze dzieciaki sporo musicie się nauczyć, na początek proponuję trochę więcej pokory

~tak tak (78.31. * .17) 19.12.2011 08:32
oceniono 24 razy
-12

Do jełopa poniżej: Prosty przykład, dlaczego kibiców np. Wisły Kraków na Fulham było głośniej słychać mimo, że było ich 2000 a kibiców z Londynu 30000? :) Tak samo i 5ciu z Kęt mogło być głośniejszych od 20 z Rafako :)

~Podpisz się... (212.244. * .25) 19.12.2011 07:38
oceniono 18 razy
-6

rozwaliło mnie: "W pierwszym secie lepszy Kęczanin Kęty. Ale na trybunach głośniejsi kibice AZS Rafako" :) jak bardzo trzeba być inteligentnym, żeby dojść do takiego wniosku zwłaszcza, że tych z Kęt było może 5

~joiu (89.79. * .153) 18.12.2011 17:49
oceniono 13 razy
9

Brawo dla Łukasza. Emocje poniosły ale fajnie że przeprosił. Ma facet jaja ;)

~;> (93.105. * .181) 18.12.2011 14:59
oceniono 17 razy
15

Łukasz Lip, kapitan Volleya: (...) Korzystając z okazji chciałem również przeprosić wszystkich kibiców z Raciborza. Oni dobrze wiedzą, za co są te przeprosiny.

2

Zatem co, z góry przegraliśmy ? Trzeba było więcej piłek dawać Bernysiowi a Lipca zmienić po 1 secie. I tu była szansa. A może nawet zmienić Galińskiego na Jajusa jak nie potrafi grac Bernysiem.

~Mariann (83.25. * .227) 18.12.2011 12:56
3

to fakt. Mamy problem z przyjeciem.

~kibic (93.105. * .17) 18.12.2011 12:09
3

chyba główny problem leży w przyjęciu przy tylu piłkach odrzuconych od siatki lub wystawionych na blok nie ma co wymagać cudów od atakujących

~Mariann (83.25. * .227) 18.12.2011 12:03
oceniono 11 razy
7

ja Was prosze! My nie mamy atakujacego dobrego?! żart jakis. Bernyś pokazał juz nie jeden raz co potrafi. a Władarz wraca do gry i to cieszy. Prosze o rozwage!

~Podpisz się... (93.105. * .177) 18.12.2011 11:49
oceniono 9 razy
1

nie-nie zagrali nasi dobrze. zawsze naszą mocą była blok i zagrywka oraz przyjęcie wczoraj słabo niestety. nie mamy dobrych atakujacych i dlatego musza konczyc przyjmujacy

~kibic (93.105. * .17) 18.12.2011 11:10
oceniono 8 razy
4

z większością się może i nawet zgodzę, ale co do zagrywki to uważam, że wczoraj była jednym z lepszych elementów. Ogólnie patrząc zresztą uważam że zagrali całkiem dobrze jak na ich możliwości, walczyli, tylko przeciwnik okazał się zbyt silny

~gość (195.225. * .197) 18.12.2011 11:02
3

Tyle komentarzy o klubie kibica a nic o meczu . A jest o czym pisać. Byłem gościnnie na meczu i błędy drużyny Rafako aż rzucały sie w oczy. Czyżby nie mieli statystyka ? Po pierwszym secie Wasz przyjmujący Lipiec nie powinien w ogóle grać. Słabe przyjęcie i ani zagrywki, ani ataku , ani obrony. A rozgrywający z uporem maniaka rozgrywał do przyjmujących i środkowych ,którzy praktycznie nic nie kończyli. W ogóle nie grał Wasz atakujący. Nie wiem czy był kontuzjowany czy taka była umowa z rozgrywaczem ale praktycznie co dostał to skończył np w końcówce 4 seta. Zawodnik który powinien dostawać 70 % piłek i prawie wszystko kończy nie dostaje przez 2 sety nic ? Dziwne. Graliście tylko dośc dobrze w obronie ale bardzo mało skutecznie w ataku i mieliście słabe przyjęcie. Blok i zagrywka przeciętne. A Kęty zagrały bardzo dobrze. Momentami tylko się gubili ale byli lepsi w każdym elemencie. To tyle moje uwagi.

~P. (87.205. * .43) 18.12.2011 09:02
9

Już nie będziecie mieli problemów bo więcej kalendarzy nie będzie.

~azs (31.175. * .178) 18.12.2011 08:41
-5

Według mnie powinny byc 4 koszyki jezeli np na hali jest 400 podzielico koszyków i losować anie potem nr. sa prawie jeden po drugim tak jak wczoraj 7 numerków około 350 2 nr 150 i 1 nr z 50 HEJ NIEBIESCY OLE HEJ RUCH CHORZÓW AAAAEEOOOO LOLOLOLOLOLO fryzjeR 14 stycznia turniej w Radlinie

~Ewa Trzos (87.205. * .43) 18.12.2011 00:15
12

Miałam nic nie pisać jednak komentarze na temat Klubu Kibica (naszego i UMKSu) są delikatnie mówiąc nie na miejscu. Wolicie żeby Ci młodzi ludzie plątali się wieczorami po ulicach i pili w parkach...? To co robi nasz Klub Kibica jest czymś naprawdę super. Poświęcają swój czas, zdzierają gardła i wspierają drużynę nie tylko jak wygrywają. Fajnie, że AZS wygrywa i coraz więcej osób chodzi na mecze jednak jestem ciekawa czy jakby AZS zajmował np 7 miejsce czy tez by było tyle ludzi. A teraz dwa słowa do obserwatora2. Jeśli masz tyle odwagi to na stronie AZSu jest kontakt do mnie - proszę o telefon i wyjaśnienie mi "jak można ustawić losowanie biorąc z widowni przypadkowe osoby?" Chodząc na mecze Rafako od X lat trudno nie znać lub chociaż nie kojarzyć naprawdę sporej grupy kibiców. Dzisiaj losowała moja koleżanka i kolega (trener Młodzików Rafako).

oceniono 16 razy
14

Żadna z tych osób nie dostała kalendarza, co więcej, nie znam żadnej z osób które dzisiaj wygrały. Wracając do dzisiejszego dopingu. W naszym młynie było chyba najwięcej osób od początku KK, grupa z Kęt miała szansę z nami jedynie wtedy kiedy my nie śpiewaliśmy. Po meczu rozmawiałam z Kibicami UMKSu i nie toczyliśmy wojny kto kogo przekrzyczał bo nie o to chodziło. Wynikiem zrewanżowali się nam za porażkę u siebie, podaliśmy sobie ręce i czekamy na kolejne mecze naszych drużyn. Siatkówka to jest dyscyplina na którą spokojnie może przyjść cała rodzina bez obaw o zdrowie. Można jedynie zedrzeć gardło. Ale satysfakcja z Kibicowania jest większa.

15

Także proszę Was o zachowanie kultury osobistej i nie schodzenia w komentarzach poniżej jakiegoś "normalnego" poziomu. A jeśli ktoś serio uważa że za to co robię w AZSie mam kupę kasy i ustawiam sobie losowanie tak jak mi pasuje to, jak już mówiłam... miejcie tyle odwagi i powiedzcie mi to prosto w twarz, a jeśli nie stać Cie na taki krok to nie oczerniaj kogoś kogo prawdopodobnie nie znasz i nie zamieniłeś ze mną nigdy ani słowa. Kocham nasze miasto, kocham nasz klub i nieważne na którym miejscu zakończą sezon i tak będę zawsze kibicowała AZSowi. Jak znalazł się ktoś kto przeczytał to do końca to pozdrawiam...

~podpisuje sie (93.105. * .92) 17.12.2011 23:51
7

Obserwatro...Poprostu jestes po****y

~obserwator2 (93.105. * .177) 17.12.2011 23:44
-10

i po raz kolejny ustawione losowanie....

~Podpisz się... (93.105. * .177) 17.12.2011 23:32
oceniono 20 razy
18

była przyjazna atmosfera i tyle. ale ktoś musi ściemniać i siać ferment.... Kęty i rafako bawiły się super. Wygrał lepszy na boisku i tyle.

~doobserwator2 (93.105. * .92) 17.12.2011 23:31
oceniono 19 razy
15

haha co??:D widzialem ze kibice podeszli do siebie i pogratulowali sobie i spiewali razem siatkarska elita :) fajna atmosfera byla,ale w dopingu nasi wygrali,wkoncu gospodarze:) Pozdro:P

-21

po meczu KK Rafako cicho zwinął się i uciekł z hali a Ci z Kęt długo śpiewali, między innymi dziękując za mecz również siatkarzom Rafako

~KLUB KIBICA (93.105. * .177) 17.12.2011 23:25
oceniono 29 razy
27

Nie wiem kto tu się podpisuje jako klub kibica, ale wieżcie że klub kibica odcina się od wszelkich kłótni. Dziwne że kilka osób najeżdża na Racibóz lub Kęty, a kibice obu drużyn po meczu gratulowali sobie dopingu, oraz śmiali się razem. Nie ma żadnej spiny a niektózy chcą ją wywołać w komentarzach. Spokojnie panie i panowie. Wszystkim życzymy jak najlepiej

~do bezstronny (93.105. * .177) 17.12.2011 23:17
16

nie warto się trudzić-widzisz jaki tu poziom komentarzy... jak nie na naszraciborz to teraz przezucili sie tutaj ;/

~xyzx (93.105. * .92) 17.12.2011 23:17
22

Witam.Jestem z klubu kibica nie jestem za Ruchem,ponieważ jest to inna dyscyplina sportu,ktora wogle mnie nie interesuje,nie mieszajcie tych dyscyplin.

~bezstronny (93.105. * .92) 17.12.2011 23:16
oceniono 23 razy
21

Jak kolesie z Kęt przekrzyczeli Raciborski KK?Ja siedziałem naprzeciwko klubu kibica z Kęt i miałem ogromne problemy z usłyszeniem co śpiewają,bo naszych było w sektorze ponad 30 i przekrzyczeli ich spokojnie,Kety bylo tylko slychac jak nasi nic nie spiewali,a jaki tu spokoj... byl akurat gdy była przerwa i nasz KK odpoczywał,ale tak to nasi zrobili niesamowite piekło.Najlepszy doping w tym sezonie brawo Racibórz!

~prawda boli (87.101. * .60) 17.12.2011 23:01
oceniono 21 razy
-19

Sport w Raciborzu nie istnieje.

~fryzjer (10.0. * .82) 17.12.2011 22:55
-23

czemu HKS z malej litery piszesz? zamilcz.

-25

na trybunach 3-0 dla Rafako? to chyba byłeś na innym meczy, kolesie z Kęt w 5 was przekrzyczeli , a już najlepsze było "jaki tu spokój sialala, nic się nie dzieje sialala... " po meczu

~fryzjer (10.0. * .82) 17.12.2011 22:53
oceniono 3 razy
1

KĘTY ZAWSZE Z RUCHEM !!!!

~hks (93.105. * .177) 17.12.2011 22:52
5

nie mieszajcie siatki do nogi ;) RacibóRz zawsze był jest i będzie niebieski!

9

Przegrane zdarzają się nawet najlepszym,nie ma co się załamywać po tej porażce,ważne żeby chłopaki się podnieśli i znowu zaczęli wygrywać.Pozdrawiam ;)

~fryzjer (10.0. * .82) 17.12.2011 22:09