środa, 22 stycznia 2020

imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego

RSS

Basista zbił 522 kręgle

21.02.2012 13:41 | 0 komentarzy | kozz

Odbył się drugi turniej II fazy I ligi kręgli klasycznych grupy G, walczącej o miejsca 9-16.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Z uwagi na wycofanie się z rozgrywek Wejherowianki Wejherowo, organizację turnieju powierzono w zastępstwie Raciborzowi. Nasi kręglarze w pełni wykorzystali atut własnej kręgielni i odnieśli zdecydowane zwycięstwo. Łącznie raciborzanie strącili 1976 kręgli i wyprzedzili drugą w tym turnieju Dziewiątkę II Wronki aż o 114 kręgli. Trzecie miejsce zajęła drużyna OSIR-u Vector Tarnowo Podgórne z łącznym wynikiem 1847 kręgli. Najlepszym zawodnikiem turnieju z wynikiem 522 kręgle został Maciej Basista z RSKK OSiR Racibórz. W raciborskiej drużynie wystąpili ponadto:
Mariusz Gierczak (498 kręgli), Jerzy Kwaśny (488 kręgli) i Krzysztof Wróblewski (468 kręgli).

Kolejność w turnieju była dokładnie odwrotna do miejsc zajętych przez poszczególne zespoły turnieju w Tarnowie Podgórnym, w związku z czym ostatecznie wszystkie trzy drużyny zgromadziły na swoim koncie po 6 punktów i o miejscu w tabeli decydowała suma zbitych kręgli.

W tej dodatkowej klasyfikacji zdecydowanie najlepsza okazała się drużyna RSKK OSiR Racibórz, która wyprzedziła OSiR Vector Tarnowo Podgórne. Obie drużyny walczyć będą o miejsca 9-12 wraz z Zatoką Puck i SGLK Gostyń. Z tą ostatnią drużyną raciborzanie rywalizowali już w I fazie rozgrywek. Wówczas lepsi okazali się zaprzyjaźnieni z raciborzanami kręglarze z Gostynia. Trzecie miejsce w tabeli zajęła Dziewiątka II Wronki. Do II fazy nie przystąpiła Wejherowianka Wejherowo.

II Faza rozgrywek zakończyła się pomyślnie dla raciborzan, którzy dzięki zwycięstwu w swojej grupie zyskali prawo organizacji jednego z dwóch turniejów finałowych III fazy rozgrywek. Raciborzan czeka jednak daleki wyjazd, gdyż drugi turniej odbędzie się w oddalonym o 650 km Pucku.

Indywidualnie najlepszym zawodnikiem grupy G okazał się Maciej Basista, który jest zdecydowanie najbardziej wyróżniającym się raciborskim graczem tegorocznej edycji I ligi.

Na pocieszenie raciborzanom, których apetyty przed sezonem były większe niż walka o miejsca 9-12 pozostaje fakt, że ich pogromcy z I fazy rozgrywek, czyli Polonia Leszno i Polonia Łaziska Górne awansowały do ścisłego finału, w którym oprócz wymienionych drużyn wystąpią także dwie drużyny z Poznania: UTECH Team oraz Czarna Kula II.

Ludzie:

Jerzy Kwaśny

Jerzy Kwaśny

Były dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu