Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kornelia Marek w Karkonoszach nie startowała. Pozostali nie zawiedli

W dniach 13 i 14 marca na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie rozegrany został Puchar Karkonoszy w biegach narciarskich – finał Pucharu Polski. Tradycyjnie z dobrej strony pokazali się zawodnicy z Marklowic i Wodzisławia.

W Pucharze Karkonoszy oczekiwany był powrót na trasy biegowe Kornelii Marek, zdyskwalifikowanej po igrzyskach olimpijskich w Vancouver, po tym jak w jej krwi wykryto ślady niedozwolonych substancji. Ostatecznie w zawodach tych popularna Kola nie wystąpiła. Jej dyskwalifikacja kończyła się 16 marca, zaś zawody zostały przesunięte na wcześniejszy termin i odbyły się 13 i 14 marca. Powrót Marek na trasy biegowe i tak jednak nastąpi na Polanie Jakuszyckiej, tyle że w Mistrzostwach Polski, które rozpoczynają się w Szkalrskiej Porębie już we wtorek 20 marca i potrwają przez kolejne 6 dni.

Agaty się spisały

Pod nieobecność Kornelii w Pucharze Karkonoszy dobrze radziła sobie jej siostra Agata, startująca jako zawodniczka UMKS Marklowice. W pierwszym dniu zawodów, w którym biegi rozgrywane były techniką klasyczną startująca w kategorii seniorek Agata Marek zajęła 2. miejsce w biegu na 5 km. W drugim dniu zawodów spisała się jeszcze lepiej bo wyścig techniką dowolną zakończyła na 1. miejscu. Co ciekawe był to drugi wynik dnia – ten sam dystans nieco szybciej pokonała juniorka Marzena Maciulewicz z Miszkowic

Również juniorzy z Marklowic i Wodzisławia mogą mieć powody do zadowolenia. Agata Warło z UMKS-u Marklowice (juniorka 1996/97) w biegu klasykiem na 3 km zajęła 2. miejsce a dzień później na tym samym dystansie, ale w biegu techniką dowolną była już pierwsza. Jej klubowa koleżanka Oliwia Mutwil zajęła odpowiednio 6. i 4. miejsce.

Dublet medalowy Dominika i Wojtka

Dobrze spisali się Filip Kroemer i Wojciech Fojcik, również zawodnicy UMKS-u. Filip wygrał pierwszego dnia zawodów bieg na 3 km klasykiem, a drugiego dnia zajął miejsce 5. Wojtek pierwszy wyścig zakończył na 2. miejscu, a dzień później nie miał sobie równych i wygrał bieg stylem dowolnym.

Warto jeszcze podkreślić dobre występy Dominiki Bieleckiej z MKS-u Wodzisław. Startująca w juniorkach rocznika 1994/95 wodzisławianka zarówno w biegu klasykiem jak i w biegu stylem dowolnym minęła metę z 3. wynikiem. Pozostali zawodnicy UMKS-u i MKS-u ukończyli zawody na dalszych miejscach.

(art)

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~op (91.214. * .89) 19.03.2012 21:51

jest nadzieja na przyszłość i jak powiedział w wywiadzie trener Wierietelny jak chcecie coś osiągnąć to teraz tylko krew pot i łzy