Sobota, 22 stycznia 2022

imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego

RSS

Tomasz Babuchowski poprowadzi dziś Start Odrę w meczu z TOR-em

24.03.2012 11:21 | 11 komentarzy | art

 

Start Odra rozegra dziś swój pierwszy mecz rudny wiosennej. Spotkanie z TOR-em Dobrzeń Wielki mimo wcześniejszych problemów odbędzie się na stadionie przy ulicy Bogumińskiej w Wodzisławiu.

Tomasz Babuchowski poprowadzi dziś Start Odrę w meczu z TOR-em
Paweł Sibik i Tomasz Babuchowski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

 

Start Odrę do boju poprowadzi Tomasz Babuchowski, który ostatecznie został I trenerem drużyny. To rodowity wodzisławianin, który do tej pory trenował młodzieżowe drużyny Odry, Gosława Jedłownik. Ostatnio prowadził grającą w Okręgowej Lidze Juniorów drużynę LKS Krzyżanowice, przejętą z Gosława. Prowadzenie Startu Odry będzie łączył z trenowaniem drużyny z Krzyżanowic, która jest na dobrej drodze awansu do Śląskiej Ligi Juniorów.

Babuchowski dostał propozycję objęcia drużyny praktycznie dwa dni przed meczem z TOR-em. - Nie miałem wątpliwości. Odra zawsze była bliska mojemu sercu i możliwość jej prowadzenia jest dla mnie wielką sprawą. Na pewno będzie ciężko zrealizować zadania utrzymania w III lidze, ale zaangażujemy w walkę całe serce i wszystkie siły – mówił na wczorajszej konferencji prasowej Babuchowski. W prowadzeniu drużyny wspierał go będzie Paweł Sibik. Były pomocnik Odry pełni w klubie funkcję trenera koordynatora. - Trenerem, który będzie stał w czasie meczu przy linii jest Tomasz . Będziemy się uzupełniać. Wypracujemy pewien reżim treningowy, za którego realizację odpowiadał będzie Tomasz – wyjaśniał Sibik. Asystentem trenera będzie Benedykt Fira.

W meczu przeciwko TOR-owi Start Odra wybiegnie bez kilku graczy, którzy występowali w ostatnich sparingach. Z gry o czym już wspominaliśmy zrezygnował Jacek Wiśniewski. Nie zagra też Bartłomiej Socha. Start Odra nie porozumiała się w tej sprawie z Silesią Lubomia, której trenerem i piłkarzem jest Socha. Nie wystąpi też Koreańczyk Kang Hu-Jung, Domnik Płaza (czekają na certyfikaty), oraz kontuzjowany Zbigniew Grasman. Nie wiadomo czy wystąpią Paweł Wilczewski i Jacek Bańczyk. Początek spotkania o godz. 15.00.

 

(art)