Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Rusza liga futbolu amerykańskiego

5 maja na stadionie TKKF Piaski – ul. Za Torem, Rybnik – Paruszowiec-Piaski – o godzinie 15.00 rozegrany zostanie pierwszy w historii miasta ligowy mecz futbolu amerykańskiego.

Rusza liga futbolu amerykańskiego

Gospodarze, założona w połowie zeszłego roku drużyna Rybnik Thunders podejmowała będzie Olkusz Silvers. - Będzie to inauguracja na obiekcie, który dzięki działaniom miasta, klubu TKKF, MOSiR Rybnik oraz radnego Andrzej Oświęcimskiego udało nam się pozyskać, innymi słowy mamy gdzie się zadomowić – mówi główny trener Marek Ganczaruk.
Futbol amerykański cieszy się w Polsce dynamicznie rosnącym zainteresowaniem – obecnie istnieją 4 oficjalne ligi rozgrywkowe, wiele klubów działa jednak w Polsce nieformalnie, a ludzi uprawiających ten dość egzotyczny wciąż sport można już liczyć w tysiącach. W Rybniku zagościł na początku wakacji zeszłego roku, kiedy to odbyła się pierwsza rekrutacja drużyny Rybnik Thunders. - Od tego czasu wiele się zmieniło. Formalnie staliśmy się klubem, zaszły też spore zmiany w składzie, a dokładniej doszło do jego znacznego poszerzenia. Obecnie jesteśmy – średnio – jedną z najcięższych drużyn w naszej lidze rozgrywkowej, co dobrze rokuje, bo jak wiadomo masa i siła w tym sporcie to jedne z podstawowych atrybutów – wspomina Ganczaruk.
Dla Rybnik Thunders przygoda z futbolem na szczeblu rozgrywek krajowych dopiero się rozpoczyna. A jak się zakończy? Spekulacji jest wiele, choć branżowe portale internetowe często stawiają Thundersów w roli czarnego konia grupy południowej II ligi PLFA. - Na pewno nie startujemy z pozycji beniaminka i chłopców do bicia. Naszym celem prymarnym jest stanowić wyzwanie dla każdej drużyny, mierzymy w zwycięstwa i z takim nastawieniem wychodzimy na boisko. Chcemy się ograć, poczuć drużynę, zbudować fundament, na którym później być może powstanie jeden z topowych klubów. Potencjał w Rybniku jest ku temu ogromny – mówi główny trener Rybnik Thunders.
„Tygodnik Rybnicki” objął patronatem medialnym poczynania rybnickich futbolistów, a pierwsza okazja do przekonania się, jak im idzie już w sobotę – 5 maja – na Piaskach.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Podpisz się... (83.30. * .223) 05.05.2012 13:54

Piękny sport , przyjadę popatrzec.Bravo.