Poniedziałek, 20 maja 2019

imieniny: Bazylego, Bernardyna, Bronimira

RSS

Mistrzostwa Śląska Reprezentacji Lig Amatorskich w koszykówce

15.05.2012 13:29 | 19 komentarzy | przy

12 i 13 maja w Rafako Arena odbyły się Mistrzostwa Śląska Reprezentacji Lig Amatorskich w koszykówce. Zobacz WIDEO z meczu o piąte miejsce.

Mistrzostwa Śląska Reprezentacji Lig Amatorskich w koszykówce
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Skrót wideo z meczu o trzecie miejsce

Skrót wideo z meczu finałowego


Oprócz ekip z Bielska-Białej, Bytomia, Rudy Śląskiej i Rybnika (która de facto była drużyną z Żor reprezentującą Rybnik) wystąpiły dwa zespoły z Raciborza: Racibórz I oraz Racibórz II (zawodnicy do lat 21). Oba przegrały wszystkie grupowe spotkania i zmierzyły się ze sobą w meczu o piąte miejsce, gdzie lepsi okazali się seniorzy. Całe rozgrywki wygrała reprezentacja Bielska-Białej, która w finale pokonała Rudę Śląską 61:54. Trzecie miejsce zajęła drużyna z Rybnika.


Faza grupowa:

Racibórz I - Rybnik 74:100 (15:30, 13:22, 23:26, 23:22)
22 pkt Emil Szwed, 12 pkt Michał Cycon, 9 pkt Paweł Zwierzyna
29 pkt Piasecki B., 15 pkt Gołpyka., 13 pkt Rutkowski

Racibórz II - Bytom 66:89 (13:16, 18:16, 14:26, 21:31)
17 pkt Jakub Jendrysek, 15 pkt Przemysław Chęć, 10 pkt Damian Półtorak
19 pkt Zielony, 13 pkt Dziedzic i Balon

Rybnik - Ruda Śląska 57:83 (12:18, 16:20, 14:19, 15:26)
18 pkt Piasecki B. i Piasecki S., 9 pkt Polak
18 pkt Mandowski, 16 pkt Byrczek, 12 pkt Goraus

Bytom - Bielsko-Biała 69:90 (19:12, 11:21, 17:37, 22:20)
23 pkt Baszyński, 19 pkt Zielony, 9 pkt Buczma
20 pkt Kozaczka, 16 pkt Błotko, 16 pkt Szybowicz

Ruda Śląska - Racibórz I 93:87 (32,17, 20:22, 38:26, 13:22)
27 pkt Mandowski, 16 pkt Bryczek, 11 pkt Kucharski i Swoboda
23 pkt Emil Szwed, 17 pkt Marek Szalc, 11 pkt Patryk Samaruk

Bielsko-Biała - Racibórz II 85:71 (20:27, 27:13, 21:14, 17:17)
28 pkt Szybowicz, 12 pkt Kręcichwast, 10 pkt Miśkiewicz P. i Kozaczka
22 pkt Jakub Jendrysek, 14 pkt Przemysław Chęć, 8 pkt Dawid Kampka


Półfinały:

Ruda Śląska - Bytom 73:44 (19:5, 17:12, 18:16, 19:11)
15 pkt Bastek, 13 pkt Mandowski, 11 pkt Swoboda
18 pkt Baszyński, 7 pkt Dziedzic, 6 pkt Kałuża i Handwerker

Rybnik - Bielsko-Biała 70:88 (11:15, 17:29, 16:22, 26:22)
24 pkt Piasecki B., 19 pkt Piasecki S., 10 pkt Rutkowski
21 pkt Szybowicz, 17 pkt Kozaczka, 12 pkt Miśkiewicz


Mecz o piąte miejsce:

Racibórz I - Racibórz II 84:54 (19:18, 23:13, 21:12, 21:11)
19 pkt Maciej Kowalski, 18 pkt Emil Szwed, 16 pkt Michał Cycon
20 pkt Jakub Jendrysek, 10 pkt Dawid Kampka, 8 pkt Przemysław Chęć


Mecz o trzecie miejsce:

Bytom - Rybnik 65:77 (19:20, 19:26, 10:19, 17:12)
19 pkt Baszyński, 10 pkt Buczma, 9 pkt Łokociejewski
23 pkt Piasecki B., 13 pkt Rutkowski, 12 pkt Kamiński

FINAŁ:

Ruda Śląska - Bielsko-Biała  54:61 (15:15, 21:15, 10:22, 8:9)
14 pkt Krajewski, 11 pkt Mandowski, 8 pkt Byrczek
26 pkt Szybowicz, 12 pkt Mądry, 12 pkt Kozaczka


MVP turnieju: Grzegorz Szybowicz 
MVP meczu finałowego: Robert Kozaczka
Najlepiej punktujący: Bartosz Piasecki


Składy raciborskich drużyn:

Racibórz I: Paweł Zwierzyna, Emil Szwed, Patryk Samaruk, Marek Szalc, Dariusz Ronin, Ryszard Żurek, Maciej Kowalski, Zygmut Wranik, Michał Cycon, Maciej Niedziałkowski, Maciej Sielańczyk; trener: Marcin Parzonka

Racibórz II: Piotr Klemens, Maciej Bencal, Jakub Jendrysek, Radosław Kurowski, Dawid Kampka, Mikołaj Książek, Bartłomiej Rządowski, Damian Półtorak, Przemysław Trochonowicz, Przemysław Chęć, Ariel Teodorowicz, Łukasz Błaszków

Czytaj więcej w najnowszym numerze Nowin Raciborskich