Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zawodnik Górnika Radlin medalistą Mistrzostw Polski

Daniel Skatuła, 25-letni szpadzista TS-u Górnik Radlin wywalczył brązowy medal 82. Indywidualnych Mistrzostw Polski, rozegranych 19 i 20 maja w Katowicach. To jego życiowy sukces.

Zawodnik Górnika Radlin medalistą Mistrzostw Polski

W drodze do finałowej ósemki najlepszych polskich szpadzistów w trakcie eliminacji  bezpośredniej Daniel Skatuła pokonał najpierw Seweryna Brzozowskiego z Legii Warszawa  15:11 a następnie Piotra Maciejczyka z AZS-AWF Kraków również 15:11. W następnej walce musiał uznać wyższość Kamila Wrony z KKS-u Kraków ulegając temu zawodnikowi 10:15.

Dobrze spisała się również drużyna szpadzistów Górnika w rozgrywanych jednocześnie Drużynowych Mistrzostwach Polski. Swoją przynależność do ścisłej krajowej czołówki potwierdziła, zajmując w stawce 16 najlepszych drużyn w kraju wysokie 6. miejsce. W pierwszym swoim meczu radlinianie zwyciężyli drużynę AZS-AWK Katowice 45:35 , awansując tym samym do ośemki najlepszych drużyn kraju. Następnym przeciwnikiem była złożona w całości  z zawodników kadry narodowej ekipa AZS-AWF Wrocław. Po dramatycznym meczu zwyciężyli zawodnicy z Wrocławia 44:41. W kolejnym pojedynku  radlinanie wygrali 45:42 z Muszkieterem Gliwice. W meczu o 5. miejsce zmierzyli się z zespołem AZS-AWF Karków ulegając zaledwie jednym trafieniem 44:45.

Drużyna radlińskich szpadzistów walczyła w składzie: Daniel Skatuła, Sebastian Krall, Paweł Blanik i Mateusz Rok.

 

(art)

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].