10 goli i 5 poprzeczek - VIDEO

Kibice zgromadzeni na stadionie OSiR przy ulicy Zamkowej w Raciborzu obejrzeli w środowe popołudnie aż 10 goli. VIDEO.

Gwinejka Chinasa zanotowała na swoim koncie hat-tricka

Materiał wideo:

Wszystkie zdobyły mistrzynie Polski w piłce nożnej - RTP Unia Racibórz, które podejmowały beniaminka Ekstraligi - AZS UJ Kraków. Podopieczne trenerów Remigiusza Trawińskiego i Andrzeja Jasińskiego już do przerwy prowadziły 8:0. Po przerwie dołożyły kolejne dwa gole. Piłkarki z Krakowa przyjechały w dziesięcioosobowym składzie, a jedenastą zawodniczkę krakowianek stanowiła Dorota Wilk, bramkarka Unii.

Poza 10 bramkami zdobytymi przez Unitki, w meczu trafiano także 5 razy w poprzeczkę w tym raz z rzutu karnego niewykorzystanego przez Patrycję Pożerską.

Bramki dla Unii zdobyły: Chinasa Okoro Gloria - trzy, Natalia Chudzik - dwie, Agata Tarczyńska - dwie, Patrycja Pożerska, Marta Mika i jeden gol samobójczy.

Mimo, że unitki zagrały prosto z marszu po przyjeździe z obozu przygotowawczego w Szymocicach nie miały najmniejszych problemów z odniesieniem zwycięstwa. RTP Unia pokonała ostatecznie akademiczki z Krakowa aż 10:0. W pierwszej połowie raciborski zespół stworzył mnóstwo bardzo ciekawych sytuacji z których padło gro bramek. Przy nieco lepszej skuteczności już do przerwy wynik mógł być dwucyfrowy. Gra toczyła się praktycznie cały czas na połowie krakowianek, które nie potrafiły znaleźć antidotum na szybką i kombinacyjną grę raciborskiej Unii. W drugiej połowie raciborska drużyna rozluźniona wysokim prowadzeniem nieco spuściła z tonu. Kolejne bramki padły dopiero w samej końcówce, choć trzeba przyznać, że również w drugiej odsłonie Unia stworzyła multum dogodnych sytuacji, ale niestety szwankowała skuteczność. Z powodu drobnych dolegliwości nie zagrały Daria Antończyk, Ivana Bojdova i Natasza Górnicka. Dużo gorzej wygląda sytuacja Anny Żelazko, która na jednym z ostatnich treningów w Szymocicach nabawiła się urazu stawu kolanowego. Jej przerwa w grze może potrwać nawet kilka tygodni.

RTP Unia: Marlena Janeczek - Hanna Konsek (od 46 min. Aleksandra Sosnowska), Alicja Pawlak, Donata Leśnik - Patrycja Pożerska, Marta Mika, Natalia Chudzik, Katarina Istokova (od 36 min. Karolina Wieczorek), Katarzyna Krupa  (od 46 min. Dominika Syrokova) - Agata Tarczyńska (od 46 min. Dżesika Jaszek), Chinasa (od 46 min. Patrycja Wiśniewska).