Setny mecz na piątkę

Dziewczyny z RTP „Unia” Racibórz po raz kolejny nie dały szans swoim przeciwniczkom. W sobotę, 22 września na stadionie w Raciborzu w pięknym stylu pokonały piłkarki z KKP Max – Sprint Bydgoszcz. Wynikiem 5:0 ustanowiły swoje 80. zwycięstwo w ekstralidze.

W sobotę, 22 września na stadionie w Raciborzu piłkarki RTP Unia Racibórz rozegrały swój setny mecz w ekstralidze. Na murawie spotkały się z drużyną KKP Max – Sprint Bydgoszcz. Już od pierwszych minut spotkania Unitki dominowały na boisku. Na nic zdał się trud i próby przejęcia piłki przez ekipę z Bydgoszczy. Już w 8. minucie meczu padł pierwszy gol dla Unii. Zdobyła go Chinasa Okoro Gloria. Zawodniczka już niejednokrotnie udowodniła, że na boisku czuje się jak „ryba w wodzie” i to ona zdobywa najwięcej bramek dla drużyny.

Dobra passa Unitek trwała do końca sobotniego starcia. Dziewczyny ani na moment nie dawały szans rywalowi. Już cztery minuty po pierwszej bramce, padła kolejna. Zdobyła ją Patrycja Wiśniewska. Do końca pierwszej połowy podopieczne Remigiusza Trawińskiego dzielnie broniły piłki. W drugiej połowie znowu zaczęły atakować i zdobywać kolejne bramki. W 52. minucie meczu Dżesika Jaszek zdobyła 3 punkt przewagi w tym starciu. Natomiast w 68. minucie znowu tryumfowała Patrycja Wiśniewska. Zdobyła 4 bramkę w tym meczu, a 70. w rozgrywkach polskiej Ekstraklasy Kobiet. Jednak na wyniku 4:0 raciborzanki nie poprzestały. Ostatniego gola zdobyła Chinasa, ustanawiając tym samym końcowy wynik 5:0. Było to 80. zwycięstwo Unii Racibórz w ekstraligowych pojedynkach. - Był to dla nas ważny mecz, bo setny, dlatego warto pokazać się z jak najlepszej strony. Uważam, że dziś cel został osiągnięty, ale jak zawsze mogło paść więcej bramek, również z naszej strony – stwierdziła po meczu Patrycja Wiśniewska.

Zadowolenia z sobotniego wyniku rozgrywek nie krył trener Remigiusz Trawiński  - Po cichu liczyłem na wygraną. Dziewczyny są w dobrej formie, dobrze przygotowane, ale teraz wszystko zależy od ich nastawienia, bo najważniejsze dopiero przed nami. W najbliższy czwartek rozpoczynamy rywalizację w Lidze Mistrzyń. W pierwszym meczu 1/16 finału zagramy u siebie z wicemistrzem Niemiec VfL Wolfsburg. To groźny przeciwnik, ale mamy szansę go pokonać - powiedział nam Remigiusz Trawiński, trener piłkarek RTP „Unia” Racibórz.

* * *
RTP „Unia Racibórz” - ekstraligowa żeńska drużyna piłki nożnej. W sezonie 2011/2012 piłkarki wywalczyły czwarte z rzędu Mistrzostwo Polski i trzeci z rzędu Puchar Polski, zdobywając łącznie 51 punktów (17 zwycięstw i 1 porażka). Stosunek bramek 85-8. U siebie raciborzanki wywalczyły 27 punktów (komplet zwycięstw), a na wyjeździe 24 punkty (7 zwycięstw i porażka). Najwięcej bramek dla Unii zdobyła Chinasa Okoro Gloria - 20.