Odra wreszcie odczarowała swój stadion

Odra Wodzisław w piątkowy wieczór pewnie pokonała 3:0 beniaminka III ligi Polonię Głubczyce. W całym meczu Odra stworzyła więcej sytuacji bramkowych niż we wszystkich dotychczasowych spotkaniach domowych razem wziętych.

Mateuszu Krupa wystąpił tym razem w napadzie

Wydarzenia

1. minuta – w składzie Odry kilka zmian w stosunku do poprzednich spotkań. Zamiast Mateusza Balcera od pierwszej minuty na boisku pojawił się Marek Walczak. Do napadu został przesunięty Mateusz Krupa, który zastąpił Marcina Staszewskiego.

6. minuta – 1:0 dla Odry. Do dośrodkowania Łukasza Reinharda doszedł, zamykający akcję Marek Walczak. Uderzył z bliska bez zastanowienia, piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do siatki.

35. minuta – 2:0 dla Odry po rzucie karnym wykorzystanym przez obchodzącego w dniu meczu 33 urodziny Grzegorza Jakosza. Jedenastkę poprzedziła ładna akcja, zainicjowana przez Jakosza, który prostopadłym podaniem w pole karne uruchomił Mateusza Krupę, ten wyprzedził obrońcę, ale został sfaulowany przez bramkarza Polonii. Bramka padła w okresie najlepszej gry wodzisławian w pierwszej części gry.

68. minuta – 3:0 dla Odry. Najładniejszą akcję meczu rozpoczął Łukasz Staniek, który prostopadłym podaniem w pole karne uruchomił Walczaka. Ten spod linii końcowej zagrał piłkę wzdłuż bramki, do stojącego na 3 metrze Krupy, który dopełnił formalności.

78. minuta - witany brawami po długiej nieobecności na boisko wybiega Kang Ho-Jung, który uporał się już ze skutkami wiosennej kontuzji, w czasie której doznał złamania nogi.

80. minuta – dopiero pierwsza dogodna okazja gości. Łukasz Kacprzak wychodził sam na sam z Tomaszem Bąkowskim, ale ten nie dał się zaskoczyć i wygrał pojedynek z zawodnikiem Polonii.

89. minuta – Krupa mógł uwieńczyć swój występ drugą bramką, przegrał jednak pojedynek jeden na jeden z bramkarzem gości.

90. + 2. minuta – koniec meczu. Stadion Odry odczarowany. Po ładnej grze wodzisławianie wreszcie wygrywają pierwszy mecz w tym sezonie na własnym obiekcie.

Skład Odry: Bąkowski, Gać, Szeja (78. Ho-Jung), Sławik, Franiel, Reinhard (83. Bochenek), Jakosz, Zyguła (64. Staniek), Polak, Walczak (82. Górnicki), Krupa

Odra Wodzisław - Polonia Głubczyce 3:0 (2:0)

Bramki: Walczak (6.), Jakosz k (35.),