MaxBud zdetronizował Marat

Kolejną edycję zmagań zakończyła Rybnicka Amatorska Liga Piłkarska – ROW.

Do ostatniej serii spotkań nie było jasne, kto wywalczy tytuł mistrzowski. Zadecydowała o tym bezpośrednia potyczka ekip: MaxBud Wielopole i Maratu Rybnik, które przed ostatnią kolejką zajmowały odpowiednio 1. i 2. miejsce. Aby wywalczyć tytuł mistrzowski MaxBud potrzebował remisu, Marat musiał to spotkanie wygrać.
Początek idealnie ułożył się dla zawodników MaxBudu. Już w 2. minucie Dawid Szpot strzałem zza linii pola karnego, dał prowadzenie swojej drużynie. Marat od tego momentu starał się przejąć kontrolę nad meczem. Gdy wydawało się, że tak właśnie się sta stało, w 20. minucie do piłki dośrodkowanej z rzutu wolego wybiegł bramkarz Maratu i starał się ją wypiąstkować, zrobił to jednak na tyle słabo, że piłka spadała pod nogi Adriana Goduli, który wpakował ją do siatki. Siedem minut później ten sam zawodnik starał się kolejny raz pokonać Joachima Mazurka, tym razem to jednak bramkarz Maratu był górą. W 28. minucie Arkadiusz Kłobut uderzał na bramką MaxBudu bezpośrednio z rzutu wolnego. Piłka ugrzęzła jednak w murze. W 36. minucie obrońcy Maratu popełnili kolejny błąd, piłkę przejął Dawid Szpot, wyłożył ją do Adrian Goduli a ten umieścił ją w pustej bramce. Gdy wydawało się, że obie ekipy będą schodzić na przerwę przy prowadzeniu MaxBudu 3:0, ciekawą akcję przeprowadził Piotr Kuś. Minął swojego rywala i z linii końcowej boiska zagrał do Łukasza Olszewskiego. Ten nie miał problemu ze zdobyciem pierwszego gola dla Maratu. Wcześniej 100-procentową okazję zmarnował Arkadiusz Kłobut. To zapowiadało bardzo ciekawą II połową meczu.
I taka była. Gra toczyła się głównie pod polem karnym MaxBudu. Piłkarze tej ekipy ograniczali się do pilnowania wyniki i szukania swoich szans w kontratakach. To, że wynik meczu nie uległ już zmianie, to wynik głównie słabej skuteczności zawodników Maratu, którzy stworzyli sobie kilka znakomitych okazji. Dwa razy nawet trafili do siatki, ale w obu przypadkach sędzia odgwizdał pozycję spaloną. W 75. minucie znakomitym uderzeniem popisał się Mirosław Banasik ale futbolówka po jego uderzeniu zatrzymała się na słupku. Czerwona kartka dla Rafała Barteckiego z MaxBudu w 85. minucie nie miał już znaczenia. Ostatecznie MaxBud wygrał 3:1 i został mistrzem ligi.
Mecz na szczycie mógł się podobać a na uwagę zasługuje sytuacja z 60. minuty meczu. Wtedy to kontuzji nabawił się jeden z piłkarzy MaxBudu. Jego koledzy wybili piłkę a aut. Marat, który desperacka próbował odrobić straty, po wznowieniu gry oddał piłkę swoim rywalom. To pokazuje, że w rozgrywkach piłkarzy amatorów nie zapomina się o fair play. Piłkarze MaxBudu po ostatnim gwizdku odtańczyli taniec zwycięzców a ich rywale z Maratu zapowiedzieli, że w przyszłym sezonie postarają się odzyskać tytuł.