środa, 23 października 2019

imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii

RSS

Dziewczyny też mają swój turniej

13.11.2012 11:25 | 12 komentarzy | kozz

W Zespole Szkół Ekonomicznych w Raciborzu odbyły się I Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Siatkowej Dziewcząt Parami.

Dziewczyny też mają swój turniej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Udział w nich wzięło 12 par. - Podobny turniej jest rozgrywany od dziesięciu lat w "budowlance", ale w rywalizacji mężczyzn. Pomyślałam, że warto byłoby zorganizować taki turniej dla dziewcząt - powiedziała Jolanta Hyjek, nauczycielka WF-u w "Ekonomiku".

Wszystkie szkoły wystawiły pary za wyjątkiem "Mechanika", ale to dlatego, że tam są sami chłopcy. - Siatkówka jest popularną dyscypliną dla ludzi inteligentnych. Każda szkoła wystawiła dwie pary. Gramy w dwóch grupach systemem każdy z każdym do 20 punktów jeden set, nie gramy na przewagi - tłumaczyła Hyjek.

- Są również zawodniczki z UKS Krzanowice, ale wiadomo, że teraz ten UKS nie jest już takim prężnym klubem jak jeszcze przed rokiem. Ola Baron, która grała w II LO niestety już przeszła i nie z nami na terenie naszego powiatu, bo gra w reprezentacji rybnickiej, więc są mniejsze gwiazdy, małe diamenciki, które należy oszlifować - powiedziała Jolanta Hyjek.

I miejsce: II LO Karolina Daniszewska, Joanna Świerczek – opiekun Ewa
Stępień
II miejsce: ZSE Magdalena Sławik, Monika Nowak – opiekun Jolanta Hyjek
III miejsce : ZSOMS Marta Utrata, Simona Duda – opiekun Paweł Kędzior
IV miejsce : I LO Karolina Wittek, Katarzyna Kwapik – opiekun Anna
Leśniak