środa, 28 października 2020

imieniny: Szymona, Tadeusza, Judy

RSS

Odra i Przyszłość osłabione

09.01.2013 07:21 | 122 komentarze | art

Trzecioligowcy z naszego powiatu zostali mocno osłabieni. Dwóch piłkarzy Odry Wodzisław trafiło do II-ligowego  Zagłębia Sosnowiec, z kolei dwóch piłkarzy Przyszłości Rogów zasiliło szeregi również II-ligowego Ruchu Zdzieszowice.

Odra i Przyszłość osłabione
Marka Sobika (z prawej) już nie zobaczymy w koszulce Przyszłości Rogów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Obie drużyny wytransferowały swoich czołowych piłkarzy. Mateusz Krupa, który w drużynie Tomasza Babuchowskiego występował albo w obronie, albo w ataku został wybrany przez kibiców Odry najlepszym piłkarzem rudny jesiennej. Był zarazem najskuteczniejszym snajperem drużyny - jesienią strzelił 5 bramek. Z kolei Maciej Rozmus to napastnik, obok Krupy drugi najskuteczniejszy zawodnik w Odrze - strzelił 3 gole. W przeciwieństwie do Krupy, który przeniósł się do Sosnowca na zasadzie transferu definitywnego, Rozmus trafił do nowego klubu na zasadzie wypożyczenia.

Sporych osłabień doznała również Przyszłość Rogów. Zarówno pomocnik Marek Sobik, jak i napastnik Dawid Hanzel (w przeszłości obaj występowali w Odrze) zdobyli jesienią po 6 goli i byli jednymi z najbardziej wyróżniających się zawodników tej drużyny. O Sobiku śmiało można powiedzieć, że był jednym z najlepszych zawodników w III lidze. Obaj piłkarze trafili do Zdzieszowic na zasadzie transferów definitywnych.

 

(art)