Czwartek, 1 października 2020

imieniny: Danuty, Remigiusza, Romana

RSS

Koszykarze z Wodzisławia awansowali, ale klubu nie stać na grę w ćwierćfinale!

18.03.2013 14:29 | 2 komentarze | art

11 marca koszykarze MKS-u Wodzisław, rywalizujący w kategorii wiekowej MU-14 wygrali pierwsze spotkanie dwumeczu o awans do ¼ finału Mistrzostw Polski. Rywalem była drużyna Smyka Prudnik, mistrza województwa opolskiego. Kilka dni później w Prudniku rozegrany został rewanż. Wodzisławianie, którym do awansu wystarczyło utrzymanie zaliczki z pierwszego meczu zagrali jak o życie i wygrali również drugi mecz.

Koszykarze z Wodzisławia awansowali, ale klubu nie stać na grę w ćwierćfinale!
Drużyna MKS-u Wodzisław jest blisko awansu do ćwierćfinałów MP Fot. MKS Wodzisław
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

We własnej hali wodzisławianie okazali się poza zasięgiem drużyny z Prudnika. Podopieczni trenera Marka Malika od pierwszej kwarty uzyskali kilkupunktową przewagę, którą powiększali w kolejnych odsłonach meczu. Ostatecznie zakończył się on wynikiem 100:73. - W meczu tym na specjalne wyróżnienie zasłużył Bartosz Banasik, za ofiarną grę w obronie. Miał w sumie 14 przechwytów i dodał do tego dobrą skuteczność rzutów z gry. Pochwalić należy też Kamil Syskę i Jana Paryło za skuteczność rzutów z gry. Dobrze zagrał również Sebastian Wutke, nasz najlepszy rozgrywający i strzelec zespołu w tym meczu, który zaliczył 13 asyst i 21 punktów – podkreślał Marek Malik, trener MKS-u.

Wyjazdowy mecz rewanżowy wodzisławianie rozpoczęli jeszcze lepiej niż we własnej hali. Po pierwszej połowie prowadzili 20 punktami. Po trzeciej kwarcie zwiększyli tę przewagę do 26 punktów. Desperacja gospodarzy i rozluźnienie wodzisławian sprawiło, że w czwartej kwarcie ta przewaga znacznie stopniała, ale i tak wodzisławianie wygrali 70:66 i pewnie awansowali do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski. Tu czekają na na nich drużyny Cracovii Kraków, Siarki Tarnobrzeg i Kotwicy Kołobrzeg. - Wyprawa do Kołobrzegu to ogromny koszt. Nasz klub sam temu nie podoła – mówi Marek Malik. - Dlatego bardzo liczymy na to, że znajdziemy pomoc finansową w organizacji wyjazdu na mistrzostwa. Tu liczymy na życzliwość prezydenta naszego miasta. Może znajdzie się też firma, która wspomoże nasze działania. Ze swej strony możemy zapewnić, że postaramy się godnie reprezentować miasto Wodzisław na parkietach koszykarskich naszego kraju – mówi Malik.

 

Skład i punkty MKS-u w pierwszym meczu: Wutke 21, Syska 20, Banasik18, Paryło16, Wilk 16, Wieczorek 6, Adamczewski 2, Pawliński1. W meczu grali też: Adamczyk, Prochasek, Rybiński, Wodecki.

 

Skład i punkty MKS-u w drugim meczu: Banasik1 8, Paryło 12, Syska 11, Wilk 8, Wutke 7, Wieczorek 6, Adamczyk 4, Pawliński 2, Wodecki 2. W zawodach brali też udział: Adamczewski, Grębos, Prochasek, Rybiński.

 

MKS WodzisławSmyk Prudnik 100:73

(17:10, 29:20, 24:17, 30:26)

 

Smyk Prudnik – MKS Wodzisław 66:70

(11:29, 13:15, 12:18, 30:8)