Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Górnik Boguszowice - LKS Start Mszana - cztery gole w Rybniku

W ramach XX kolejki spotkań A Klasy Podokręgu Rybnik, Górnik Boguszowice podejmował na boisku przy ulicy Małachowskiego zespół LKS Start Mszana. Kolejne trzy punkty zainkasowała drużyna Startu, która pokonała swojego przeciwnika 4:0.

Górnik Boguszowice - LKS Start Mszana - cztery gole w Rybniku
Fot. Klaudia Grzegoszczyk

Już w czwartej minucie spotkania Start wyszedł na prowadzenie. Z rzutu wolnego bramkę zdobył Artur Grabiec. Gospodarze z początkiem spotkania nie mogli złapać odpowiedniego rytmu gry. W 25 minucie padła bramka samobójcza - obrońca Górnika pokonał swojego bramkarza, ustalający tym samym wynik na 2:0. Na kwadrans przed końcem pierwszej części spotkania piłkarze Boguszowic nieco ożyli i coraz więcej nękali obrońców rywali. Bramkę kontaktową zdobył Mariusz Czyżycki jednak nie została ona uznana,ponieważ zawodnik ten w momencie podania był na pozycji spalonej. W drugiej połowie Górnik zaczął od groźnego strzału w słupek bramki jednak bramkarz Startu uspokoił sytuację. Napastnik Janusz Muszyński w 60. minucie spotkania podwyższył wynik na 3:0. Drużyna z Boguszowic zdecydowanie więcej sytuacji podbramkowych stworzyła w drugiej połowie meczu. Zaskakującym i mocnym uderzeniem w poprzeczkę w 74. minucie popisał się Łukasz Sobolewski.Jednak żadne uderzenie boguszowian nie zostało udokumentowane bramką. W doliczonym czasie gry pomocnik Karol Dzięrżęga ustanowił wynik spotkania na 4:0.

Górnik Boguszowice (Rybnik) - LKS Start Mszana 0:4 (0:2)

Artur Grabiec 4., Wojtek Telicha 25., Janusz Muszyński 60., Karol Dzierżęga 90.+2.

Górnik: Albert Andrzejewski, Rafał Tecław (68. Mateusz Wilczek), Sebastian Kuczak, Paweł Szczeciński, Jarosław Kurowicki, Arkadiusz Szymura, Mariusz Czyżycki (68. Radosław Redac), Łukasz Sobolewski (75. Skrzypiec Rafał), Łukasz Łuc (46. Jarosław Gorzyński), Michał Sliwiński, Michał Hawro.

Pozostali rezerwowi: Mateusz Kaczor, Krzysztof Gorzyński, Przemysław Kasprzak.

Żółta kartka: Arkadiusz Szymura, Paweł Szczeciński.

Trener: Adam Roezner.

Start: Adrian Henkel, Rafał Nowak, Bartłomiej Kuźnik, Wojtek Telicha, Jonasz Pukowiec, Damian Król (75. Karol Dzierżęga), Mateusz Skomro, Artur Grabiec, Łukasz Adamczyk, Artur Kuczka (85. Łukasz Florek), Janusz Muszyński (70. Patryk Marek).

Pozostali rezerwowi: Kamil Świerczek, Damian Chłopecki,

Trener: Marian Piechaczek.

Klaudia Grzegoszczyk

7 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Gołkowiczanin (83.10. * .44) 26.04.2013 08:52
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

GOŁKOWICE NA AWANS !

~kibic155 (83.10. * .44) 25.04.2013 13:34
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Oby tak dalej !!!!!!! Chociaż patrząc realnie to nie macie pieniędzy na awans.... Miejmy nadzieję że z awansem znajdą się i sponsorzy ! Pozdro !

~Realista90 (188.137. * .52) 24.04.2013 23:30
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Mszana jak Bayern z Barceloną pojechała Boguszowice :D wow !

~Masterdizaster (188.137. * .52) 24.04.2013 23:28
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Mszana,,,, dajcie na Msze ! Mszana to nie kaszana!

~szycha (83.10. * .161) 24.04.2013 18:33
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Mszana utrzymcie to !!! Zasuługjecie na awans ! Macie dobra ekipę i pokażcie że wam się należy ten awans !

~xdxdxdx (83.10. * .122) 23.04.2013 23:04
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Start najlepszy !!!!!!

~gieksa (85.202. * .239) 21.04.2013 09:05
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Mszana na awans nalezy im się powrót do ligi okręgowej to zasłużona drużyna w regionie