Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Lyski zdetronizowały Świerklany

Gimnazjum w Świerklanach było organizatorem Powiatowego Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt i Chłopców. W zawodach wzięli udział przedstawiciele gimnazjów z Jankowic, Lysek, Pieców i Świerklan.

Lyski zdetronizowały Świerklany

W turnieju chłopców faworytem była drużyna gospodarzy, która od kilku lat wygrywała ten turniej. Remis i przegrana reprezentacji z Pieców stawiała gospodarzy w roli faworytów. Team z Pieców po porażce ze Świerklanami mógł walczyć tylko o 2. miejsce. Sytuacja Lysek skomplikowała się już po pierwszym spotkaniu, w którym prowadząc 3:1 z Piecami,  bezmyślnie dali sobie strzelić dwa gole w końcówce meczu. Reprezentacja Jankowic mimo wysiłków nie potrafiła nawiązać równorzędnej walki z przeciwnikami, przegrywając wszystkie mecze. Decydującym spotkaniem w walce o podium był ostatni mecz turnieju, w którym prowadzący w tabeli zespół ze Świerklan podejmował Lyski. Po gwizdku sędziego lyszczanie rzucili się do ataku i dość szybko, bo w drugiej minucie, objęli prowadzenie. Gdy zdobyli drugą bramkę pojawiła się nadzieja, że tym razem to oni będą zwycięzcami tegorocznego turnieju. I tak się stało. Chłopcy z Lysek do końca kontrolowali przebieg meczu, wygrywając ostatecznie 4:2 i zapewniając sobie awans do turnieju rejonowego.

Po długiej nieobecności w turnieju dziewcząt udział wzięła reprezentacja z Pieców i widać było braki w ograniu oraz przygotowaniu technicznym. Pozostałe drużyny przedstawiały podobny poziom, który został potwierdzony w poszczególnych meczach. Przebieg meczów i wyniki były bardzo zaskakujące. Podobnie jak u chłopaków, triumfatorkami ubiegłorocznego turnieju były Świerklany i to one były faworytkami. Najbardziej emocjonująca była ostatnia kolejka turnieju, w której Lyski zmierzyły się ze Świerklanami, a Piece z Jankowicami. W tym pierwszym padł zaskakujący wynik, bo aż 6:0 dla lyszczanek, które wzniosły się na wyżyny swoich możliwości strzeleckich, poprawiając swój stosunek bramkowy i dzięki temu awansowały, po raz pierwszy w historii, do turnieju rejonowego. W ostatnim meczu dziewczęta z Jankowic męczyły się z koleżankami z Pieców, które ogrywając się w pierwszych dwóch spotkaniach, stawiły dość mocny opór, strzelając nawet pierwszą bramkę na 1:0. Taki stan trwał dosyć długo. Gol kontaktowy na 1:1 trochę podciął skrzydła piecowiankom, które w ostatnich minutach straciły drugą bramkę, ostatecznie przegrywając 1:2.

Bogusław Niestrój, Gimnazjum w Lyskach, UKS GRACZ

Chłopcy
1. Gim  Lyski 3 7 15:6
2. GIM Świerklany 3 6 11:9
3. Gim Piece 3 4 14:9
4. Gim Jankowice 3 0 4:20

Dziewczyny
1. Gim  Lyski 3 6 12:5
2. GIM Świerklany 3 6 8:6
3. Gim Jankowice 3 6 4:3
4. Gim Piece 3 0 3:13

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
Kuba16 14.05.2013 20:27
oceniono 6 razy
4
Zgłoś

Dziewczyny z Lysek na zawodach rejonowych w Pietrowicach zajęły 1 miejsce i zagrają w finale wojewódzkim ;)