Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pewne zwycięstwo Gwiazdy

W ramach trzeciej kolejki klasy okręgowej Gwiazda podejmowała zespół z Syryni. Drugą z rzędu porażkę ponieśli podopieczni Filipa Frydeckiego. Tym razem ulegli w Skrzyszowie 4:1. Honorowe trafienie w końcówce spotkania zdobył Mateusz Franiczek.

Pewne zwycięstwo Gwiazdy
Fot. Klaudia Grzegoszczyk

Oba kluby z pewnością chciały się zrehabilitować  za poniesione w środę porażki. Jednak w rozegranym w sobotnie popołudnie spotkaniu pomiędzy drużyną Gwiazdą Skrzyszów a Naprzodem Syrynia,to piłkarze Gwiazdy zdobyli komplet punktów. Mecz rozpoczął się po myśli miejscowych, którzy szybko osiągnęli prowadzenie. W 13. minucie bramkę zdobył Grzegorz Porwoł. Przyjezdni mimo braku podstawowego bramkarza, którego zastąpił zawodnik z pola nie stracili więcej bramek w pierwszej części meczu. Po zmianie stron Gwiazda dalej dominowała na boisku, a kolejne trafienie zanotował Bartosz Kanafek. Drużyna z Syryni nie zdobyła kontaktowego trafienia. W 67. minucie meczu Wojciech Oślizło podwyższył na trzy do zera. W tym pojedynku Gwiazda sprawowała się zdecydowanie lepiej, co przełożyło się na wynik spotkania. W końcówce meczu Grzegorz Porwoł po raz drugi pokonał bramkarza przyjezdnych, zmieniajac tym samym rezultat na cztery do zera. Gdy wydawało się, że wynik do końca meczu się nie zmieni, w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry bramkę honorową zdobył Mateusz Franiczek.


Gwiazda Skrzyszów - LKS Naprzód Syrynia 4:1 (1:0)
Grzegorz Porwoł 13., 87., Bartosz Kanafek 60., Wojciech Oślizło 67. - Mateusz Franiczek 90.


Gwiazda:
Paweł Lajda, Szymon Lajda, Karol Szuła, Tomasz Tomiczek, Bartosz Kanafek, Kamil Kordek, Wojciech Oślizło, Mirosław Stabla, Grzegorz Porwoł, Wojciech Jureczko (56. Krzysztof Oślizło), Paweł Grabiec (68. Łukasz Ślęczek).

Pozostali rezerwowi: Matuesz Marek, Szymon Wątroba, Rafał Klapuch, Patryk Janeta, Dawid Kwiatkowski.

Żółte kartki: Tomasz Tomiczek, Wojciech Jureczko.

Trener: Piotr Dróżdż.

Naprzód: Artur Kuczera, Dawid Szymura, Robert Szymiczek (Arkadiusz Kozyra), Rafał Ciuberek, Krzysztof Biczysko, Błędowski Krzysztof, Marcin Ochojski (75. Damian Rugla), Rafał Michna, Arkadiusz Janeta (89. Kamil Nowak), Krzysztof Michna, Paweł Wieczorek (77. Mateusz Franiczek).

Żółta kartka: Krzysztof Michna.

Trener: Filip Frydecki.

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Skaut (77.253. * .106) 19.08.2013 14:08
oceniono 4 razy
4
Zgłoś

Syrynia nie tak znowu bez bramkarza bo Artur długo był bramkarzem i również bronił w okręgówce zanim przewalifikował się na napastika, odwrotnie jak bramkarz Skrzyszowa Lajda , który wcześniej był obiecującym napastnikiem a o kilku lat broni i to dobrze.

~syryniok (46.77. * .129) 18.08.2013 18:56

syrynia bez ddrużyny

~Podpisz się... (188.137. * .228) 18.08.2013 11:02

CZY KTOŚ MOŻE WIE GDZIE GRAŁ TRENER SYRYNI FILIP FRYDECKI ?

~... (77.253. * .64) 18.08.2013 10:20
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

hmm Syrynia bez bramkarza?