Zwycięstwo Basket ROW po walce

Meczem z MKS MOS Konin sezon 2013/14 rozpoczęły koszykarki Basket ROW Rybnik.

Spotkanie w boguszowickiej hali lepiej rozpoczęły przyjezdne. Po kilku minutach gry prowadziły 9:0. Po chwili było już 13:2 dla ekipy z Konina i trener Basket ROW poprosił o przerwę na żądanie. Od tego momentu rybniczanki zaczęły lepiej bronić, grały również skuteczniej w ofensywie. Zza linii 6.25 trafiły Jelena Velinović i Rebecca Harris. Dzięki temu po pierwszej kwarcie gospodynie przegrywały już różnicą tylko jednego punktu.
Drugą kwartę od celnego rzutu, za trzy, rozpoczęła Agata Gajda i Basket ROW wyszedł na prowadzenie 24:22. Później prze dwie minuty zespoły miały problem z trafieniem do kosza. Przerwały to Agnieszka Kułaga, która trafiła dla ROW i Megan Kritscher, zdobywając dwa punkty dla Konina. Kolejne minuty to lepsza gra przyjezdnych, ich dwie trójki i prowadzenie 30:28. Basket prowadzenie odzyskał dzięki Velinović i Harris. Minutę przed końcem pierwszej połowy o czas poprosił trener drużyny z Konina, Tomasz Grabianowski. Ostatecznie na przerwę obie ekipy schodziły przy wyniku 39:35 na korzyść rybniczanek. Najwięcej punktów, w pierwszej połowie, dla Konina zdobyły: Katarzyna Motyl 14, Jazmine Perkins i Elżbieta Paździerska po 6. Dla Rybnika: Rebecca Harris 12 oraz Jelena Velinović 7.
Po zmianie stron serię punktów zanotowały przyjezdne i wyszły na prowadzenie 47:43. Wtedy o czas poprosił Kazimierz Mikołajec, a punkty dla Rybnika zdobyła Martyna Stelmach. Prowadzenie dla Basket ROW odzyskała Agata Gajda, trafiając za trzy punkty. Tym samym odpowiedziały rywalki i na tablicy pojawił się wynik 50:50. Do końca trzeciej kwarty trwała zażarta walka, a przed ostatnimi 10 minutami prowadził MKS Konin 57:55.
Ostatnie kwarta, prze pierwsze trzy minuty, to gra kosz za kosz. Wynik cały czas oscylował wokół remisu. W kolejnych minutach lekką przewagę miały miejscowe. Czego efektem było prowadzenie Basket ROW 62:59 i czas dla trenera Grabianowskiego. Gdy kolejne punkty zdobyła Markel Walker, kolejny czas wziął trener ekipy z Konina. Po nim trafiła Aleksandra Kaja i na tablicy było 64:61 dla ROW. W kolejnej akcji trzy punkty zdobyła Chandra Harris i ponownie w Rybniku był remis. ROW ponownie wyszedł na prowadzenie po trójce Agnieszki Kułagi. Te punkty okazały się kluczowe dla końcowego rezultatu. Końcówkę spotkania lepiej rozegrały miejscowe i po bardzo emocjonującym meczu pokonały ostatecznie MKS MOS Konin

Basket ROW Rybnik – MKS MOS Konin 75:67 (21:22, 18:13, 16:22, 20:10)
ROW: Rebecca Harris 15, Jelena Velinović 16, Agata Gajda 8, Joanna Kędzia 0, Agnieszka Kułaga 7, Anna Kuncewicz 6, Aldona Morawiec 2, Martyna Stelmach 6, Markel Walker 15
MKS: Iwona Płóciennik 0, Aleksandra Kaja 3, Marta Mańkowska 0, Jazmine Perkins 8, Chandra Harris 7, Katarzyna Motyl 22, Anita Szemraj 4, Milena Krzyżaniak 2, Megan Kritscher 5, Elżbieta Paździerska 16