Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Fart Naprzodu. Gol w doliczonym czasie gry

Do ostatnich minut nie brakowało emocji w niedzielnym pojedynku rozegranym pomiędzy Polonią Łaziska a Naprzodem Syrynia. Podopieczni Wojciecha Dzierżengi całe spotkanie przeważali i mimo to ponieśli porażkę. W doliczonym czasie gry bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Jakub Goraus.

Fart Naprzodu. Gol w doliczonym czasie gry
Fot. Klaudia Grzegoszczyk

Pierwsza połowa zdecydowanie należała do gospodarzy pojedynku. Zespół z Łazisk konsekwentnie rozgrywał piłkę i niemal cały czas nękał defensywę przyjezdnych. Gospodarze prowadzenie objęli już w 7. minucie spotkania, autorem trafienia został Mariusz Pietrzak. Zespół Poloni miał jeszcze kilka dogodnych sytuacji jednak nie zdołał usadowić piłki w bramce Góreckiego. W drugiej części meczu przyjezdni nieco ożyli. Na kwadrans przed końcem spotkania obrońca Dawid Szymura pokonał bramkarza gospodarzy doprowadzając do remisu. Zwycięskiego gola w doliczonym czasie gry zdobył wprowadzony 5 minut wcześniej na boisko Jakub Goraus, który okazał się prawdziwym jokerem w talii trenera Filipa Frydeckiego. 


Polonia Łaziska - Naprzód Syrynia 1:2 (1:0)
Mariusz Pietrzak 7., - Dawid Szymura 76., Jakub Goraus 90+2

Polonia: Adam Hojka, Łukasz Szkatuła, Seweryn Grodzki, Andrzej Koczwara, Marek Korytowski, Paweł Hojka (57. Marcin Glenc), Dawid Buchalik, Mariusz Pietrzak, Bartosz Patek, Mateusz Marcol (46. Wojciech Dzierżenga), Jarosław Pietrzak (81. Kamil Szkatuła).

Pozostali rezerwowi:
Joachim Weissinger, Jarosław Niemiec, Karol Kowol.

Żółta kartka:
Wojciech Dzierżenga

Trener:
Wojciech Dzierżenga.

Naprzód:
Bartłomiej Górecki, Arkadiusz Kozyra, Robert Szymiczek, Dawid Szymura, Krzysztof Biczysko, Krzysztof Błędowski, Artur Kuczera (87. Jakub Goraus), Damian Bugla (46. Marcin Ochojski), Arkadiusz Janeta, Rafał Michna, Paweł Wieczorek.

Pozostali rezerwowi:
Kamil Nowak, Mateusz Franiczek.

Żółta kartka:
Arkadiusz Janeta, Arkadiusz Kozyra, Artur Kuczera, Rafał Michna.

Trener: Filip Frydecki.


Wojciech Dzierżenga trener Poloni Łaziska: Wydaje mi się że pierwsza połowa typowo pod nasze dyktando. Śmiało mogliśmy wygrywać trzy do zera. Zdarzyło się inaczej, strzeliliśmy tylko jedną bramkę. W drugiej połowie się to na nas zemściło goście wyrównali a w doliczonym czasie gry straciliśmy bramkę na dwa do jednego.

Filip Frydecki, trener Naprzodu Syrynia:
Spotkanie było na pewno słabe w naszym wykonaniu. Dzisiaj szczęście nam dopisało, w poprzednich spotkaniach graliśmy troszkę lepiej a szczęścia nie było. W przerwie powiedzieliśmy sobie męskie słowa w szatni i chłopcy zaczęli walczyć.

7 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~nike (80.238. * .45) 15.10.2013 14:55
oceniono 1 raz
1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~kibol (89.174. * .146) 15.10.2013 13:35
oceniono 4 razy
4
Zgłoś

masz racje lepiej grac slabo i wygrywac

~do kibol (91.195. * .218) 15.10.2013 12:03
oceniono 6 razy
0
Zgłoś

i na tym sie kończy to co napisałes. kto za miesiąc, co ja mówię, za tydzień będzie pamiętał jaki był styl, każdy zajrzy na wynik. wolałbym grać brzydko i się utrzymać niż ladnie i cieszyc sie jak laziska w przyszlym sezonie z ładnej gry w ......a klasie.

~kibol (89.174. * .146) 15.10.2013 11:42
oceniono 5 razy
-1
Zgłoś

Łaziska w tym meczu były o dwie klasy lepsze i przegrały!!

~zioooom (83.10. * .76) 15.10.2013 11:34
oceniono 6 razy
2
Zgłoś

Trzeba grać Syrynio ! Dobry zespół jest tylko go trzeba odpowiednio pokierować ! Łaziska z tym Dzierżengą daleko nie dojdą !!!!!! Gwiazda jedna !

~bąbel (188.137. * .151) 14.10.2013 22:30
oceniono 17 razy
-1
Zgłoś

Goraus to jeden z najlepszych zawodników! Macie szczęście mając jego Syrynio! Powinien grać dużo więcej i tą bramką to udowodnił!

~HANCLAP (87.205. * .127) 14.10.2013 21:34
oceniono 7 razy
3
Zgłoś

CO SIE TO DZIEJE W LAZISKACH. BRAVO