Poniedziałek, 14 października 2019

imieniny: Alana, Kaliksta, Fortunaty

RSS

Hubert Kostka na spotkaniu z raciborską młodzieżą

15.10.2013 14:08 | 1 komentarz | e

Hubert Kostka, mistrz olimpijski z Monachium, był dziś gościem Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu.

Hubert Kostka na spotkaniu z raciborską młodzieżą
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Trzydziestodwukrotny reprezentant kraju, finalista Pucharu Zdobywców Pucharów, wielokrotny Mistrz Polski i zdobywca Pucharu Polski w piłce nożnej, a także mistrz kraju jako trener (Szombierki Bytom, Górnik Zabrze) na spotkaniu z młodzieżą, głównie młodymi piłkarzami i piłkarkami, opowiadał między innymi o początkach swojej przygody z futbolem. Wrócił pamięcią do trudnych lat powojennych w Markowicach, późniejszej grze w II-ligowej wówczas Unii Racibórz i kilkunastoletnim okresie występów w odnoszącym spektakularne sukcesy Górniku Zabrze. Jeden z najlepszych polskich bramkarzy w historii, przypomniał także legendarne mecze Górnika w europejskich pucharach z AS Roma, czy Manchesterem City. Na pytanie o wynik dzisiejszego meczu Anglia – Polska na Wembley, Hubert Kostka stwierdził, że nawet o remis naszej drużynie będzie niezwykle ciężko. Jego zdaniem praca u podstaw i dobrzy trenerzy, to jedyna droga do odbudowy naszego futbolu na arenie międzynarodowej.

Dzisiejsze spotkanie Huberta Kostki z piłkarzami i piłkarkami odbyło się dzięki działaniu projektowemu Fundacji ProAktywni - „ProAktywni 2013 dla dobra wspólnego” w ramach programu ”Działaj lokalnie” przy współpracy z ZSOMS Racibórz.