Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Polonia rozbita. Piąte zwycięstwo z rzędu Granicy

Piąte z rzędu zwycięstwo odnieśli podopieczni Grzegorza Lady, tym razem pokonując Łaziska 5:3. Zespół z Ruptawy mimo, iż w zeszłym sezonie walczył o utrzymanie w klasie okręgowej, to w tym prezentuje się znacznie lepiej. Aktualnie drużyna ta zajmuje drugie miejsce w tabeli ligowej, tracąc do lidera z Gołkowic dwa punkty.

Polonia rozbita. Piąte zwycięstwo z rzędu Granicy
Fot. Klaudia Grzegoszczyk

Mimo iż statystyki na to nie wskazywały mecz rozegrany w sobotnie popołudnie był bardzo wyrównanym pojedynkiem. W pierwszej części spotkania każda z drużyn dwa razy usadowiła piłkę w bramce. Z początkiem na prowadzenie wyszli gospodarze. Autorem trafienia został Przemysław Adamczyk. Już w 17. minucie Jarosław Pietrzak zdobył gola wyrównującego wynik. Dwie minuty później znów znać o sobie dał Przemysław Adamczyk, który po raz drugi pokonał bramkarza Polonii. Zespół z Łazisk jednak nie dał za wygraną i bramkę "do szatni" zdobył Łukasz Szkatuła. W drugą połowę zdecydowanie lepiej weszli gospodarze. Tomasz Zaręba wykorzystał błąd bramkarza przyjezdnych i zmienił wynik na 3:2. W 60. minucie arbiter dopatrzył się przewinienia i podyktował rzut karny dla Polonii. Seweryn Grodzki nie pomylił się i pewnie zamienił "jedenastkę" na gola. W ostatnim kwadransie gry lepiej prezentował się zespół Ruptawy, co udokumentował dwoma trafieniami. Kolejno na listę strzelców wpisali się Dawid Łyżwa i Marcin Prochoński. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 5:3 dla Ruptawy. Polonia Łaziska w przeciwieństwie do gospodarzy pojedynku, poniosła szóstą porażkę z rzędu.


Grzegorz Lada, trener Granicy Ruptawa: Spotkanie wbrew temu co pokazuje tabela ligowa, czyli my jako wicelider i drużyna przed ostatnia, było bardzo ciężkim spotkaniem. Świadczy to o tym, że ta nasza klasa okręgowa jest bardzo wyrównana i naprawdę może wygrać każdy z każdym. Ciężki mecz, z naszą przewagą, ale taka jest piłka, nie zawsze lepszy wygrywa. Dwa stałe fragmenty gry ze strony przeciwnika, jeden nasz błąd i wynik wyrównany. Musieliśmy powalczyć, żeby wygrać.


LKS Granica Ruptawa - LKS Polonia Łaziska  5:3 (2:2)
Przemysław Adamczyk 6., 19., Tomasz Zaręba 47., Dawid Łyżwa 83., Marcin Prochoński 90+3.- Jarosław Pietrzak 17., Łukasz Szkatuła 45.+1, Seweryn Grodzki 60. (rzut karny).


Granica:
Radosław Kalisz, Arkadiusz Syrek (46. Mateusz Łyżwa), Kamil Kowal (65. Adam Śmigielski), Łyżwa Dawid, Paweł Ostrzołek, Przemysław Adamczyk, Michał Ćmich, Maciej Kasprzak, Tomasz Zaręba (60. Konrad Rybak), Daniel Dobrowolski, Dominik Trzetrzelewski (80. Marcin Prochoński).

Pozostali rezerwowi: Łukasz Promny, Tomasz Zbytnik.

Żółte kartki: Przemysław Adamczyk, Maciej Kasprzak.

Trener: Grzegorz Lada.

Polonia: Adam Hojka, Seweryn Grodzki, Marek Korytowski, Kamil Szkatuła (55. Mateusz Sosna), Wojciech Dzierżenga (65. Marcin Glenc), Mariusz Pietrzak, Mateusz Marcol, Jarosław Pietrzak, Bartosz Patek, Łukasz Szkatuła, Karol Kowol.

Pozostali rezerwowi: Jarosław Niemiec, Weissinger Joachim.

Żółte kartki: Seweryn Grodzki, Jarosław Pietrzak, Kamil Szkatuła.

Trener: Wojciech Dzierżenga.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].