Niedziela, 18 sierpnia 2019

imieniny: Heleny, Bronisława, Ilony

RSS

Profesjonalna czeska banda na raciborskim lodowisku

13.11.2013 16:22 | 5 komentarzy | kozz

Do tej pory użytkownicy lodowiska na terenie Ośrodka Sportu i Rekracji w Raciborzu odbijali się, a raczej obijali się o drewnianą bandę. Od tej zimy OSiR dysponuje profesjonalną czeską bandą. - Pomysł na postawienie nowej był już dawno. Mieliśmy bandę drewnianą, która niespełniała norm. Nowa ma inną wysokość i jest elastyczna - tłumaczy dyrektor OSiR Jerzy Kwaśny.

Profesjonalna czeska banda na raciborskim lodowisku
Dyrektor OSiR - Jerzy Kwaśny
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Z tego lodowiska ma korzystać Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa, więc dyrekcja OSiRu postanowiła wymienić bandę na lepszą. - Do tej pory stała ona w hali na 10 tysięcy widzów w Ostrawie-Witkowicach. Nowa kosztuje w granicach 400 tysięcy złotych, a my ją kupiliśmy za 50 tys. zł. plus montaż i koszty transportu. Łącznie zapłaciliśmy 55 tys. zł. Montaż trwał trzy dni. Banda składa się ze stalowej konstrukcji i jest ona prawie nowa. Dla raciborzan, którzy wykorzystywać będą to tylko dla rekreacji, to jest to kapitalny zakup - oznajmił dyrektor Kwaśny.

Jak zapewnia szef OSiRu był to udany zakup i wylicza, że przeżyje ona przez kilkanaście najbliższych lat. - Mamy zamiar także kupić 10-letnią rolbę na silniku volkswagena. Uzgodniłem ze stroną czeską, że wraz z kosztem transportu maszyna do czyszczenia lodu będzie kosztowała 50 tys. zł. Rada miejska podjęła decyzję o przyznaniu na ten cel środków. My posiadamy 30-letnią rolbę, więc myślę, że jakość lodu powinna być lepsza - informuje Kwaśny.

Jeżeli pogoda spadnie poniżej zera to już po 24 listopada lodowisko ma zostać otwarte. - Ceny zachowujemy te same, a komfort jazdy rośnie - mówi J.Kwaśny. Stali bywalcy lodowiska będą musieli przyzwyczaić się do wejścia zlokalizowanego w innym miejscu niż dotychczas.


SPORTNOWINY.PL NA FACEBOOK'U LUBIĘ TO!

Ludzie:

Jerzy Kwaśny

Jerzy Kwaśny

Były dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu