środa, 29 stycznia 2020

imieniny: Franciszka, Zdzisława, Walerego

RSS

Raciborzanie biegali w Wodzisławiu

18.11.2013 13:14 | 2 komentarze | kozz

W niedzielę 17 listopada w Wodzisławiu Śl. odbył się VII Ogólnopolski Półmaraton (21 km 97 m) o Puchar Prezydenta Miasta. Punktualnie o godz. 11.00 ponad 240 biegaczy z całej Polski i zagranicy wystartowali do biegu z płyty stadionu Odry do biegu.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zawodnicy biegali ulicami miasta mając do pokonania 7 pętli z metą w rynku miasta. Pierwszych trzech linię mety przebiegli zawodnicy z Ukrainy. Wśród starujących było kilkunastu biegacych z Raciborszczyzny. Jan Deńca z Rudnika pierszy przebiegł linię mety w kategorii 60-latków, Andrzej Grzesik z Kuźni Raciborskiej był 3. wśród 50-latków. Ponadto bieg ukończyli – Jan Wilczek z Gamowa, Tomasz Bachorski z Owsiszcz, Jan Łyżwiński z Kuźni Raciborskiej, Mariusz Rębisz, Miłosz Staworzyński, Ryszard Skiba, Grzegorz Bulenda, Janusz Mrozek, Roman Masek, Marek Kalata, Jan Nowak, Piotr Kędzior, Ryszard Baran, Michał Lorenz wszyscy z Raciborza. Oprócz biegu głównego odbył się również mini-półmaraton na dystansie 3,5 km kóry ukończyły dwie raciborzanki Agnieszka Rębisz i Gabriela Sobczyk.

Również w niedzielę w Bełchatowie odbył się 17. Bieg Uliczny „Bełchatowska Piętnastka” w którym wystartował raciborzanin Wiesław Rzepczyński wygrywając kategorię wśród 60-latków.


SPORTNOWINY.PL NA FACEBOOK'U LUBIĘ TO!