Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

38. mecz barbórkowy w Piecach

Historia tych meczów sięga 1976 roku. - Z inicjatywy ówczesnego trenera Czesława Bugdoła zaczęliśmy grać mecze barbórkowe. Najpierw graliśmy kawalerzy na żonatych, później się grało Gaszowice na Piece, a po kilkunastu latach przekształciło się to na mecz drużyny która grała w klasie rozgrywkowej przeciw zawodnikom, którzy kiedyś grali czy to w trampkarzach, czy juniorach lub pierwszej drużynie - tłumaczy Krystian Bednorz, jedyny uczestnik, który grał w minioną sobotę od pierwszej edycji.

38. mecz barbórkowy w Piecach
Krystian Bednorz zagrał w większości meczów barbórkowych.

W Piecach na boisku gdzie na co dzień swoje mecze rogrywa GKS Dąb Gaszowice odbył się już 38. mecz barbórkowy. W 1976 kiedy odbyła się pierwsza edycja pan Krystian miał 18 lat. - Teraz mam 55. To był wtedy mój pierwszy sezon w B klasie. Udział wziąłem w niemalże wszystkich edycjach. Raz opuściłem ze względu na chorobę, a innym razem miałem akademię na kopalni, więc łącznie z dwa, trzy razy opuściłem. Mecz odbywa się co roku, nic nam nie przeszkadzało nawet pół metra śniegu - zauważył Krystian Bednorz.

Mecz, który wpisał się w kalendarz gminy Gaszowice odbywa się tradycyjnie 2x45 minut. - Wszyscy zawodnicy wtedy pracowali na kopalni i taki mecz był urozmaiceniem, żeby przyjść po mszy i przed obiadem zagrać sobie i uświetnić nasze górnicze święto. Pamiętam jeszcze takie mecze kiedy strzelałem po dwie, trzy bramki. Teraz jestem prawie że statystą, bo wiek robi swoje. Cieszę się, że tak długo wytrwałem. Zostałem sam od pierwszej edycji - podkreślił najstarszy uczestnik imprezy.

Spotkanie rozegrano przy kilku stopniach Celsjusza na plusie. - Klimat się ociepla, pamiętam jak kiedyś grało się te mecze na śniegu, a teraz gra się na zielonym - zakończył pan Krystian.

Oldboye Gaszowice 6:3 Dąb Gaszowice
Paweł Bugdol, Krystian Bednorz (k), Rafał Ochojski, Dominik Pluta, Tomasz Sobeczko II, Wiesław Bugdol - Artur Sapek, Zbigniew Bienia, Krzysztof Mielimąka.

Oldboye Gaszowice: Jacek Widenka, Dominik Pluta, Wiesław Bugdol, Adam Bednorz, Michał Stajer, Szymon Pluta, Tomasz Sobeczko I, Krystian Bednorz, Paweł Bugdol, Rafał Ochojski, Tomasz Sobeczko II, Mateusz Łyżwiński, Mateusz Musioł, Piotr Kozielski.

GKS Dąb Gaszowice: Bogusław Porwoł, Krzysztof Mielimąka, Mateusz Orzeł, Krzysztof Gwóźdź, Przemysław Sznajder, Zbigniew Bienia, Daniel Pikus, Stefan Jezusek, Artur Sapek, Zbigniew Zdrzałek, Tomasz Salwiczek, Szymon Krentusz.


SPORTNOWINY.PL NA FACEBOOK'U LUBIĘ TO!

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Piecowik (188.0. * .21) 03.12.2013 10:11
oceniono 9 razy
5
Zgłoś

Bo Ci co to trzymali od początku są o 20-lat starsi . Zobaczymy czy za 15-lat jeszcze się będziesz poruszał tak jak Bujok ,Kucharski ,Kolonko czy Otek nie wspomnę tu już o Graniecznym .

~b.zawodnik. (188.0. * .21) 03.12.2013 08:15
oceniono 8 razy
-6
Zgłoś

Wiek może robi swoje ,ale więcej do powiedzenia ma tu basisko i hektolitry wypitego piwska .