Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Forteca Świerklany: poważne wzmocnienia przed trudną wiosną

Dziewięć punktów w szesnastu meczach. Tak wygląda mizerny dorobek Fortecy Świerklany po rundzie jesiennej na czwartoligowych boiskach. Gwarantem lepszej gry, skutkującej utrzymaniem się w lidze, ma być powrót trenera Piotra Haudera oraz wzmocnienie składu kilkoma wartościowymi zawodnikami.

Treningi zaczynamy 10 stycznia testem wytrzymałości. Będziemy trenować cztery razy w tygodniu, a od pierwszego sparingu pięć razy w tygodniu. Mamy do dyspozycji własne boisko ze sztuczną nawierzchnią oraz salę gimnastyczną w szkole w Świerklanach wraz z siłownią. Oprócz tego raz w tygodniu basen z sauną w Połomi. Korzystać będziemy również z boiska naturalnego w Jankowicach. W planach są też zajęcia w studio fitness. Na obozie w Międzybrodziu Bialskim będziemy przebywać od 15 do 19 lutego - mówi Piotr Hauder, trener Fortecy. W zespole pojawi się osiem nowych twarzy. Są to bramkarz Tomasz Huzarewicz, wychowanek MOSiR Jastrzębie, który jesień spędził w Drogomyślu, wracający po półrocznej przerwie defensor Adam Wrzask oraz lewy pomocnik Mateusz Grzonka, powracający z Iskry Pszczyna Piotr Pastuszak oraz młodzieżowcy: Karol Bochenek, wychowanek Odry Wodzisław Śląski (ostatnio LKS Krzyżanowice) i lewy obrońca z KS Żory Paweł Sudoł. Chęć gry w Fortecy zadeklarowali także bracia Żbikowscy z Rogowa. Większość z tych transferów nie jest jeszcze potwierdzonych, ponieważ świerklańscy działacze muszą dogadać się z obencymi klubami zawodników chcących grać wiosną w Fortecy. Wciąż trwają jeszcze poszukiwania środkowego obrońcy. Z Fortecą rozstanie się natomiast Przemysław Skrzeczowski. - Na tą chwilę Przemek, bo bardzo słabej rundzie jesiennej dostał wolną rękę w szukaniu klubu - stwierdził trener świerklańskiej ekipy, który od 13 stycznia zaczyna kurs UEFA A. - Musimy się dobrze przygotować do bardzo ciężkiej rundy. Zawodnicy sa świadomi tego, że aby liczyć sie na wiosnę, musimy przede wszystkim być bardzo dobrze przygotowani motorycznie i na tej bazie dopasowac taktykę do potencjału drużyny, abyśmy byli skuteczni zarówno w działaniach defensywnych jak i ofensywnych. W Fortecy wszyscy wiemy, że żeby osiągnąć sukces to musimy być oddani temu co robimy. Bo tylko takie podejście gwarantuje stworzenie możliwości rozwoju. Ciężką pracą dotarliśmy z klasy A do czwartej ligi i teraz również tą ciężką pracą chcemy dążyć do sukcesu jakim niewątpliwie będzie zachowanie statusu czwartoligowca - zakończył Piotr Hauder.

Plan sparingów Fortecy Świerklany:
8 lutego - Naprzód Syrynia
15 lutego - LZS Piotrówka
19 lutego - Koszarawa Żywiec (na obozie w Międzybrodziu Bialskim)
22 lutego - Górnik Wesoła
26 lutego - BKS Bielsko-Biała
1 marca - Polonia Łaziska Górne
5 marca - Polonia Głubczyce
8 marca - LKS Bełk
12 marca - Polonia Marklowice

 

10 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
marol 06.01.2014 22:03
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~jas (91.204. * .156) 06.01.2014 20:53
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

W IV-lidze potrzebne jest UEFA-A

~jas (91.204. * .156) 06.01.2014 20:52

Ciekawe

~ja i ona (89.200. * .97) 06.01.2014 14:13
oceniono 12 razy
10
Zgłoś

Piotr Hauder posiada dyplom UEFA B, dla niezorientowanych ale chcacych się wykazać

~LKS (77.253. * .155) 06.01.2014 12:01
oceniono 16 razy
4
Zgłoś

Boisko zostało wybudowane dla FORTECY i tak ma zostać, kluby typu KS Świerklany niech sobie wywalczą swoje. Forteca ma pełny zakres do treningów na tym obiekcie.

~PR (31.63. * .133) 05.01.2014 23:04
oceniono 7 razy
-7
Zgłoś

Tylko z tych klubów to kasa leci do was - kto gra ten płaci

~pa (91.204. * .156) 05.01.2014 22:37
oceniono 9 razy
3
Zgłoś

Najpierw trener musi zrobić kurs wyrównawczy UEFA-B a dopiero UEFA-A

~kibic1 (83.5. * .134) 04.01.2014 20:58
oceniono 17 razy
5
Zgłoś

boisko było wybudowane i jest dla FORTECY a nie dla jakiś prywaty, klubów co powstały niedawno.

~kibic -45 (164.126. * .83) 03.01.2014 22:36
oceniono 23 razy
-11
Zgłoś

Do okręgówki nazot!

~jhuyg (89.200. * .179) 03.01.2014 22:06
oceniono 20 razy
-6
Zgłoś

Boisko ze sztuczną nawierzchnią jest własnością gminy, a nie Fortecy.