Niedziela, 25 lipca 2021

imieniny: Krzysztofa, Walentyny, Jakuba

RSS

AKS Mikołów najlepszy w Świerklanach

15.01.2014 00:27 | 0 komentarzy | KP

Hala Szkoły Podstawowej im. Świętej Jadwigi w Świerklanach była areną turnieju piłkarskiego, w którym wystąpili młodzi zawodnicy z klubów województwa śląskiego. Organizatorem imprezy był KS Świerklany.

AKS Mikołów najlepszy w Świerklanach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

– Dziś zorganizowaliśmy halowy turniej piłki nożnej dla zawodników z rocznika 2001 i młodszych. Zaprosiliśmy w sumie osiem drużyn. Poza naszymi dwoma zespołami udział w imprezie biorą: Gwarek Zabrze, Zaborze Zabrze, AKS Mikołów, Ikar Racibórz, Pierwszy Chwałowice oraz drużyna podokręgu Rybnik – powiedział Artur Dzwonek, prezes KS Świerklany. W bardzo silnie obsadzonym turnieju najlepsi okazali się młodzi piłkarze AKS Mikołów, którzy w finale wygrali z Gwarkiem Zabrze. Na najniższym szczeblu podium stanął zaś pierwszy zespół KS Świerklany, po zwycięstwie w „małym finale” nad Pierwszym Chwałowice. Organizatorzy przyznali także wyróżnienia indywidualne. Królem strzelców został Marcin Borkert z zabrzańskiego Zaborza, najlepszym zawodnikiem Oskar Machulec z AKS Mikołów, a najlepszym bramkarzem Mateusz Nogły z KS Świerklany. – Nasz klub powstał w 2013 roku. Prowadzimy sekcję piłki nożnej dla dzieci z roczników 2001 i młodszych oraz 2002 i młodszych. W naszym klubie na co dzień trenuje około czterdziestu młodych zawodników. Wiosną będziemy starali się o kolejnych. W związku z tym, że otrzymaliśmy dofinansowanie z urzędu gminy, będziemy mogli zaproponować naszym wychowankom jeszcze lepsze warunki. Miejmy nadzieję, że to przyciągnie do nas kolejnych młodych sportowców, którzy będą mogli u nas realizować swoje marzenia – podsumował prezes Artur Dzwonek. Dodajmy, że niedzielny turniej był jednym z elementów obchodów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świerklanach.

Wkrótce materiały wideo z turnieju!