Wtorek, 16 lipca 2019

imieniny: Mariki, Benity, Dzierżysława

RSS

Hubert Kostka pomoże drużynie z Kietrza

10.02.2014 21:00 | 0 komentarzy | kozz

Opolski czwartoligowiec GLKS Kietrz w styczniu rozpoczął przygotowania do rundy wiosennej. Pod opieką trenera Piotra Muzyka zespół trenuje na własnych obiektach. – Pierwszy etap styczeń–luty jest bardzo istotny. Pracujemy nad wytrzymałością, motoryką i siłą, czego nie może nam zabraknąć w kontekście walki o utrzymanie w lidze. Postawiliśmy na różnorodność elementów treningowych. Łącznie spotykamy się cztery razy w tygodniu. Dwukrotnie na płycie boiska w godzinach wieczornych, ćwicząc przy sztucznym oświetleniu. Pozostałe jednostki odbywamy w hali sportowej i na basenie – opowiada Piotr Muzyk, szkoleniowiec kietrzan.

Hubert Kostka pomoże drużynie z Kietrza
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Po rundzie jesiennej zespół zajmuje czternaste miejsce w tabeli z dorobkiem dwunastu punktów, zatem o ligowy byt będzie niezwykle trudno. Trener Piotr Muzyk postanowił wykorzystać okno transferowe zupełnie inaczej. Zespół obecnie nie został wzmocniony zawodnikami z pola, ale myślą szkoleniową. Do drużyny dołączył złoty medalista z Monachium oraz znany w regionie Hubert Kostka.  – Tak, współpracuje z nami. Konsultujemy się, rozmawiamy bardzo dużo, chcąc wspólnymi siłami przygotować piłkarzy jak najlepiej do rundy rewanżowej. Znamy się długo. Grałem jeszcze jako zawodnik u trenera Kostki i dobrze się rozumiemy, ta więź pozostała do dziś. – tłumaczy opiekun GLKS swój pomysł.

Według nieoficjalnych informacji, Hubert Kostka poprowadzi zespół wiosną, jako pierwszy trener. Obecnie pełni funkcję koordynatora, wspierając ogromnym bagażem doświadczeń sztab szkoleniowy GLKS. Rozmowy trwają, nie zapadła jeszcze decyzja w tej sprawie.

Piłkarze z Kietrza rozegrali już pierwsze spotkanie kontrolne w tym roku. Po zaciętym meczu z Odrą Wodzisław przegrali 2:3. Kolejna gra sparingowa odbyła się 8 lutego w Dzierżysławiu, gdzie GLKS podejmował A klasową Pogoń Wojnowice. Od tego momentu rozpoczął się cykl treningowy, który będzie kończony, co weekend meczem kontrolnym. W zespole liczą na wychowanków, którzy będą stanowić szkielet zespołu. Z juniorów, co rok dołącza 2-3 zawodników do kadry seniorskiej, a najstarszym graczem jest dwudziestopięcioletni Łukasz Zapotoczny, kapitan zespołu. - Przede wszystkim liczę na Łukasza i młodzież, która się bardzo szybko rozwija. Ci chłopcy mają ambicje i umiejętności na grę, na tym poziomie rozgrywek. Będziemy stawiać na młodzież, co pokazał chociażby sparing z Odrą. Widać od samego początku przygotowań zaangażowanie wszystkich piłkarzy, szczególnie tych młodych i tego chcemy się trzymać. Od kilku lat zespół jest przebudowywany, a obecnie grają w nim, prawie wszyscy wychowankowie, ówczesnego Włókniarza. – kończy Piotr Muzyk, trener GLKS Kietrz.   

Plan gier kontrolnych:


15.02: GLKS Kietrz – LKS Silesia Lubomia
22.02: GLKS Kietrz – KS 1905 Krzanowice
01.03: GLKS Kietrz – Porawie Większyce
08.03: GLKS Kietrz – Racławia Racłwice Śląskie
15.03: LKS Silesia Lubomia – GLKS Kietrz


Mateusz Macyszyn, fot. Patrycja Matląg