Piątek, 27 listopada 2020

imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Ody

RSS

Epidemia na Śląsku:

Mistrzowska Unia Racibórz znika z mapy Polski

03.03.2014 18:53 | 6 komentarzy | kozz

– Zgodnie z uchwałą zarządu wycofujemy zespół z rozgrywek Ekstraligi Kobiet w piłce nożnej – poinformował prezes RTP Unia Racibórz Józef Teresiak.

Mistrzowska Unia Racibórz znika z mapy Polski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kilkunastoletnia przygoda Raciborza z piłką nożną w wykonaniu kobiet jest już historią. Przez ten czas klub z sukcesami reprezentował miasto na arenie krajowej i międzynarodowej. Głównym powodem upadku RTP Unia Racibórz są względy finansowe. – Nie było sponsorów, a już od roku borykaliśmy się z kłopotami finansowymi – powiedział prezes Teresiak, który pod koniec 2013 roku zastąpił wieloletniego szefa i założyciela RTP Remigiusza Trawińskiego. Mimo kłopotów finansowych, raciborskiej Unii rok 2013 udało się z dokończyć sukcesami. Unia zdobyła piąty raz z rzędu mistrzostwo Polski i po raz kolejny dostała się do fazy pucharowej Ligi Mistrzów Kobiet, gdzie nieznacznie została pokonana przez mistrza Turcji – Konak Belediyesispor.
– Chwała dziewczynom i trenerom za to, co osiągnęliśmy. Szkoda, że nie udało się pokonać tureckiej drużyny, bo działalność zakończylibyśmy w innych nastrojach – powiedział Teresiak.

Więcej przeczytasz we wtorek w "Nowinach Raciborskich". E-gazetę możesz także zamówić teraz klikając TUTAJ.