Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Stadion w ruinie

Na stadionie Aleja przy ul. Bogumińskiej straszą pokruszone betonowe trybuny, zniszczone i nierzadko popękane krzesełka, skorodowane elementy konstrukcji. Nie działa zegar. W skrócie - obiekt nie wygląda dobrze i aż prosi się o kapitalną modernizację, na co zwracają uwagę sami kibice.

Stadion w ruinie

Wodzisławscy radni Mariusz Blazy i Łukasz Chrząszcz podjęli działania w tej sprawie. Na ręce dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wodzisławiu Śl. Bogdana Bojko złożyli wniosek do budżetu na 2020 rok, który dotyczy zabezpieczenia odpowiedniej kwoty na opracowanie projektu modernizacji stadionu. - W rozmowie z dyrektorem zasugerowaliśmy, aby zlecenie wykonania projektu poprzedziły konsultacje społeczne. Czy ma to być stadion lekkoatletyczny czy stricte piłkarski - przekazują radni Blazy i Chrząszcz. - Sugestia została odebrana pozytywnie, dlatego mam nadzieję, że na początku 2020 roku środowisko sportowe i mieszkańcy będą mogli wypowiedzieć się co do kształtu stadionu miejskiego - dodaje Mariusz Blazy.

Docelowo wniosek radnych ma trafić na biurko prezydenta Mieczysława Kiecy, który zadecyduje, czy wpisać go do projektu budżetu, czy nie. - Liczę, że po wielu latach posuchy coś w końcu ruszy. Środowisko piłkarskie z tradycjami ekstraklasowymi, 1-ligowa drużyna kobieca oraz mieszkańcy, zasługują na obiekt z prawdziwego zdarzenia - dopowiada Mariusz Blazy.

Z pytaniami o przyszłość stadionu przy Bogumińskiej zwróciliśmy się do Urzędu Miasta w Wodzisławiu Śl. Do chwili publikacji artykułu odpowiedź nie nadeszła.

Przy okazji naszej wizyty na stadionie spotkaliśmy biegaczy. Ich zdaniem - jeśli w przyszłości dojdzie do modernizacji stadionu - bieżnia powinna pozostać. - Dwufunkcjonalność stadionu pozwala na korzystanie z obiektu większej liczbie mieszkańców - mówi Czesław Mojżysz, który przez lata uprawiał sport wyczynowo, biegał, a teraz zajmuje się trenowaniem osób dorosłych. - Bieżnia pozwala na bezpieczny i komfortowy trening nawet do późnych godzin wieczornych. Stadion w Rybniku też został zmodernizowany i tam bardzo dużo osób trenuje - dodaje.

(mak)

8 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
Kaya 20.09.2019 13:43
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Większość zabudowy stadionu nadaje się tylko do wyburzenia i może kiedyś do odbudowania jeśli będą pieniądze:-(

Don_C 20.09.2019 00:54
oceniono 5 razy
5
Zgłoś

Łał! Redaktor był tam raz i od razu spotkał biegaczy. :-)) To niesamowity wyczyn bo zwykle biega się w parkach czy lasach a nie po takim dziadostwie. Prawda jest taka bo wiem to od jednego z radnych że kustosz MOSiR jeden nauczyciel z Rydułtow lobbuje za bieżnia. Chłop co dawno powinien być na emeryturze to mu się stadion lekkoatletycznych widzi. W Raciborzu postawili na taki stadion tylko że tam jest dużo więcej miejsca i są lekkoatleci w W SL nie słyszałem o takich. Oprócz tego jest stadion za miliony na ul. Pszowskiej gdzie powiat zainwestował. Być może tym też redaktor powinien się zainteresowac ile tam biega lekkoatletow? I czy Pan Czesław M. słynny biegacz jesze o tym nie słyszał?

WódzMiasta 19.09.2019 23:57
oceniono 5 razy
3
Zgłoś

Szpital w którym nie idzie nic załatwić który jest nieśmiesznym żartem,wyremontowany nieużyteczny dworzec PKP,ceny śmieci i czynszów w góre,stadion w rozsypsce i pustki na rynku.,
Nic tylko żyć i nie umierać.

cocolino 19.09.2019 20:47
oceniono 5 razy
-1
Zgłoś

Donice to kretyński pomysł. Drzewa powinny rość normalnie w ziemi.
A jakie zagrożenie daję to wielce jak ludzie tam nie chodzą albo jest ich garstka to po prostu nie wpuszczać na te co mogą się zawalić. A te co widać na zdjęciu nie ma szans, że się zawali
.

~Pomerania (93.179. * .35) 19.09.2019 20:35
oceniono 6 razy
-4
Zgłoś

przecież teraz pis w miescie rządzi i wszystko jest podobno cacy,służba zdrowia rozkwita,oświata w doskonałej formie a o stadionie zapomnieli? oj zła zmiana zła

~Kelner (87.101. * .96) 19.09.2019 20:21
oceniono 4 razy
4
Zgłoś

cocolino-w takim razie trybuny trzeba zburzyć i wyrównać bo stwarzają zagrożenie. W ich miejsce można zrobić takie donice z drzewami jak przed MOSiR.Bedzie Aleja drzew heh historycznie.Mysle że prezydent na to przystanie.

cocolino 19.09.2019 20:14
oceniono 6 razy
-2
Zgłoś

A po co coś lepszego. Jaki poziom gry taki stadion.

~Kelner (87.101. * .96) 19.09.2019 20:06
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Bieżnia jest przy ul.Pszowskiej na budowlance więc po co dublować skoro i tak nie ma na nic pieniędzy. Otwórzcie oczy biegacze.Taka bieżnia z odwodnieniem to koszt ok 15 mln. Co do reszty to dla prezydenta stadion to temat tabu.