Sobota, 8 sierpnia 2020

imieniny: Cyriaka, Emiliana, Sylwiusza

RSS

"Rajd Dwóch Gmin Szlakiem Powstań Śląskich" w gminach Gorzyce i Godów

05.07.2019 09:27 | 7 komentarzy | adi

13 i 14 lipca w gminach Gorzyce i Godów odbędzie się kolejna runda Rajdowego Pucharu Śląska. Tym razem organizatorzy pucharu wraz z włodarzami gmin postanowili oddać hołd Powstańcom Śląskim.

"Rajd Dwóch Gmin Szlakiem Powstań Śląskich" w gminach Gorzyce i Godów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Trzecia runda RPŚ odbędzie się pod nazwą "Rajd Dwóch Gmin - Szlakiem Powstań Śląskich". Skąd taki pomysł? To właśnie na tym terenie wybuchło I Powstanie Śląskie. Walki rozpoczęły się w miejscowościach Skrbeńsko, Gołkowice, Godów i Łaziska. Jedna z bitw tzw. bitwa pod Godowem toczyła się na terenie byłego dworca PKP w Godowie. Podczas "Rajdu Dwóch Gmin Szlakiem Powstań Śląskich" właśnie w tej okolicy zaplanowany został jeden z odcinków specjalnych.

W Gorzycach Rajdowy Puchar Śląska gościł już w latach ubiegłych, a do gminy Godów zawita pierwszy raz. Podczas trwania rajdu nad bezpieczeństwem imprezy czuwać będzie około dwieście osób rozmieszczonych wzdłuż całej trasy odcinków specjalnych. Ubrane w żółte kamizelki osoby są dla mieszkańców najlepszym punktem gdzie można się dowiedzieć o tym, co aktualnie dzieje się na trasie rajdu i tym osobom należy zgłaszać wszystkie nagłe sprawy. Jest to najszybszy sposób na przekaz informacji z trasy rajdu do Centrum Kierowania Rajdem, z którym osoby te utrzymują łączność radiową i telefoniczną.

Regulamin rajdu jest opublikowany na stronie rajdowypucharslaska.pl i rajdowka.pl. Przygotowany jest również harmonogram rajdu z godzinami, w których mieszkańcy będą mieli możliwość przejazdu zamkniętymi ulicami. Na kilkadziesiąt godzin przed startem rajdu na wspomnianych stronach zostaną opublikowane mapy rajdu i tam też każdy będzie mógł zapoznać się przebiegiem trasy odcinków specjalnych.

Trzecia runda Rajdowego Pucharu Śląska to kolejna impreza, w której zobaczymy 100 załóg z całego kraju. Jak zwykle uczestnicy zostali podzieleni na kategorie zależne od pojemności i mocy silników oraz rodzaju przeniesienia napędu na oś. Zupełną nowością w Rajdowym Pucharze Śląska będzie wprowadzenie klasy OPEN gdzie załogi będą mogli startować na oponach sportowych. Trzecia runda to kolejna okazja do zdobycia punktów w rywalizacji zespołowej, w której walczą z sobą zespoły składające się z kilku załóg. Rywalizacja odbędzie się w ciągu dwóch dni na odcinkach specjalnych, których łączna długość to 78 km.

Trzy odcinki specjalne załogi pokonają dwukrotnie w sobotnie popołudnie i trzykrotnie w niedzielę. Baza rajdu będzie miała miejsce na terenie ośrodka wypoczynkowego Camping Europa w miejscowości Olza przy ul Wiejska 49a. Tam też kibice będą mogli z bliska podziwiać rajdówki uczestniczące w rajdzie i porozmawiać z załogami.