Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

"Rajd Dwóch Gmin Szlakiem Powstań Śląskich" w gminach Gorzyce i Godów

13 i 14 lipca w gminach Gorzyce i Godów odbędzie się kolejna runda Rajdowego Pucharu Śląska. Tym razem organizatorzy pucharu wraz z włodarzami gmin postanowili oddać hołd Powstańcom Śląskim.

"Rajd Dwóch Gmin Szlakiem Powstań Śląskich" w gminach Gorzyce i Godów

Trzecia runda RPŚ odbędzie się pod nazwą "Rajd Dwóch Gmin - Szlakiem Powstań Śląskich". Skąd taki pomysł? To właśnie na tym terenie wybuchło I Powstanie Śląskie. Walki rozpoczęły się w miejscowościach Skrbeńsko, Gołkowice, Godów i Łaziska. Jedna z bitw tzw. bitwa pod Godowem toczyła się na terenie byłego dworca PKP w Godowie. Podczas "Rajdu Dwóch Gmin Szlakiem Powstań Śląskich" właśnie w tej okolicy zaplanowany został jeden z odcinków specjalnych.

W Gorzycach Rajdowy Puchar Śląska gościł już w latach ubiegłych, a do gminy Godów zawita pierwszy raz. Podczas trwania rajdu nad bezpieczeństwem imprezy czuwać będzie około dwieście osób rozmieszczonych wzdłuż całej trasy odcinków specjalnych. Ubrane w żółte kamizelki osoby są dla mieszkańców najlepszym punktem gdzie można się dowiedzieć o tym, co aktualnie dzieje się na trasie rajdu i tym osobom należy zgłaszać wszystkie nagłe sprawy. Jest to najszybszy sposób na przekaz informacji z trasy rajdu do Centrum Kierowania Rajdem, z którym osoby te utrzymują łączność radiową i telefoniczną.

Regulamin rajdu jest opublikowany na stronie rajdowypucharslaska.pl i rajdowka.pl. Przygotowany jest również harmonogram rajdu z godzinami, w których mieszkańcy będą mieli możliwość przejazdu zamkniętymi ulicami. Na kilkadziesiąt godzin przed startem rajdu na wspomnianych stronach zostaną opublikowane mapy rajdu i tam też każdy będzie mógł zapoznać się przebiegiem trasy odcinków specjalnych.

Trzecia runda Rajdowego Pucharu Śląska to kolejna impreza, w której zobaczymy 100 załóg z całego kraju. Jak zwykle uczestnicy zostali podzieleni na kategorie zależne od pojemności i mocy silników oraz rodzaju przeniesienia napędu na oś. Zupełną nowością w Rajdowym Pucharze Śląska będzie wprowadzenie klasy OPEN gdzie załogi będą mogli startować na oponach sportowych. Trzecia runda to kolejna okazja do zdobycia punktów w rywalizacji zespołowej, w której walczą z sobą zespoły składające się z kilku załóg. Rywalizacja odbędzie się w ciągu dwóch dni na odcinkach specjalnych, których łączna długość to 78 km.

Trzy odcinki specjalne załogi pokonają dwukrotnie w sobotnie popołudnie i trzykrotnie w niedzielę. Baza rajdu będzie miała miejsce na terenie ośrodka wypoczynkowego Camping Europa w miejscowości Olza przy ul Wiejska 49a. Tam też kibice będą mogli z bliska podziwiać rajdówki uczestniczące w rajdzie i porozmawiać z załogami.

7 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~breda (89.77. * .116) 13.07.2019 17:55

POziom wypowiedzi różny....stosunek do sportów samochodowych także;jednym przeszkadza,bo głosno,innym,ze szybko;jeszcze innym,że coś się dzieje i że to"wariaci"....choć wypadków w rajdach mniej niż w normalnym ruchu w trakcie weekendu;ekologia dziś to POstęp,POlityczna POprawnosć na pograniczu terroryzmu;broniono już kornika,był nawet komitet obrony dzików/KOD/;są apele by zmniejszyć produkcje/ i spożycie/ wieprzowiny-wtedy będzie mniejsza emisja CO2.....

~Dawid93333 (91.225. * .88) 10.07.2019 12:50

EkoFan zrób przysługę ludzkości i nie rozmnażaj się... Tak debilnego toku myślenia dawno nie widziałem, chcesz być EKO to bądź ale nie narzucaj innym swoich gówno wartych ideałów... Daj przykład potomnym i zrezygnuj z całkowitej elektroniki w domu, przynajmniej nie będziesz wkur... innych :)

lechu2110 07.07.2019 14:44

Czemu Gorzyce jak po tem za dupiu nie jadom

~Klaran (91.225. * .149) 07.07.2019 13:15

EkoFan nic tylko przykuć się z rowerkiem do drzewa na trasie.

~EkoFan (87.101. * .19) 07.07.2019 11:17

Buhaha! sportowcy?? Tłuste, leniwe d.. w samochodzie Zwykli piraci drogówki i truciciele! Takie wyścigi POwinny być zabronione w imię ochrony środowiska i naszej planety! W imię bezpieczeństwa. To między innymi przez takich ludzi jest taka susza
Chcą się ścigać, niech wsiądą na rower, zdrowo i ekologicznie. . Cóż, buractwo jeszcze tego nie zrozumiało.

Hajerek 06.07.2019 00:41

Cucia czyli sportowcy to debile a trzykrotny mistrz europy właśnie w rajdach pan Kajetan Kajetanowicz czy Łukasz Chabaj z Ślaskiej Ziemi to ich guru ? . Zastanów się czasem nim coś napiszesz

~Cucia (103.115. * .3) 05.07.2019 12:10
oceniono 3 razy
-3
Zgłoś

Mało macie de.. Bili na drogach?