Piątek, 30 października 2020

imieniny: Zenobii, Przemysława, Edmunda

RSS

Dawid Plizga trenerem Unii Racibórz

01.07.2020 17:39 | 1 komentarz | kozz

Urodzony w Rudzie Śląskiej 34-letni Dawid Plizga został nowym szkoleniowcem występującej w klasie okręgowej Unii Racibórz. Plizga to bardzo doświadczony ekstraligowiec, ma na koncie przeszło 200 występów w piłkarskiej ekstraklasie.

Dawid Plizga trenerem Unii Racibórz
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nowy trener Unii Racibórz ma za sobą także debiut w reprezentacji Polski. Wystąpił w trzech spotkaniach i strzelił jednego gola. Dwa razy zagrał przeciw Mołdawii i raz przeciw Bośni i Hercegowinie. 

W ekstraklasie znany jest głównie z występów w Zagłębiu Lubin. Ponadto grał w Jagiellonii Białystok, GKS-ie Katowice, Górniku Zabrze i Bruk-Bet Termalice Nieciecza. Grał również w LKS-ie Goczałkowice-Zdrój, a ostatnio w ROW 1964 Rybnik.

Jako piłkarz grający na pozycji napastnika ma ogromne doświadczenie, nie ma go jako trener drużyny seniorów, aczkolwiek posiada kurs trenerski UEFA A. Będzie to dla niego pierwsza poważna praca jako szkoleniowca. W Unii Racibórz ma pełnić rolę grającego trenera. Gdy Plizga będzie przebywał na boisku, z ławki trenerskiej grze przyglądać będzie się dyrektor sportowy Maciej Kozicki, który będzie wspierał nowego trenera.

Na stanowisku trenera w drużynie raciborskiej Unii zastąpił Jarosława Rachwalskiego.