Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Dawid Plizga trenerem Unii Racibórz

Urodzony w Rudzie Śląskiej 34-letni Dawid Plizga został nowym szkoleniowcem występującej w klasie okręgowej Unii Racibórz. Plizga to bardzo doświadczony ekstraligowiec, ma na koncie przeszło 200 występów w piłkarskiej ekstraklasie.

Dawid Plizga trenerem Unii Racibórz

Nowy trener Unii Racibórz ma za sobą także debiut w reprezentacji Polski. Wystąpił w trzech spotkaniach i strzelił jednego gola. Dwa razy zagrał przeciw Mołdawii i raz przeciw Bośni i Hercegowinie. 

W ekstraklasie znany jest głównie z występów w Zagłębiu Lubin. Ponadto grał w Jagiellonii Białystok, GKS-ie Katowice, Górniku Zabrze i Bruk-Bet Termalice Nieciecza. Grał również w LKS-ie Goczałkowice-Zdrój, a ostatnio w ROW 1964 Rybnik.

Jako piłkarz grający na pozycji napastnika ma ogromne doświadczenie, nie ma go jako trener drużyny seniorów, aczkolwiek posiada kurs trenerski UEFA A. Będzie to dla niego pierwsza poważna praca jako szkoleniowca. W Unii Racibórz ma pełnić rolę grającego trenera. Gdy Plizga będzie przebywał na boisku, z ławki trenerskiej grze przyglądać będzie się dyrektor sportowy Maciej Kozicki, który będzie wspierał nowego trenera.

Na stanowisku trenera w drużynie raciborskiej Unii zastąpił Jarosława Rachwalskiego. 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~politycznyzanawca (37.30. * .229) 01.07.2020 23:45

No i bomba. Teraz poukładać grupy młodzieżowe wg planowanej piramidy i coś tu ruszy. Ten trener jak rzeczywiście będzie grał to dużeeee wzmocnienie. Brawo!