Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Krzysztof Sałajczyk nowym prezesem Unii Racibórz

Nieoficjalnie mówiło się o tym od przynajmniej miesiąca, ale miasto które zmienia Unię Racibórz na spółkę trzymało w tajemnicy kto zostanie nowym prezesem raciborskiego klubu. 

Krzysztof Sałajczyk nowym prezesem Unii Racibórz
Dyrektor sportowy Maciej Kozicki i nowy prezes Krzysztof Sałajczyk (z lewej).
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Na wtorek prezydent Dariusz Polowy zwołał konferencję prasową w celu przedstawienia nowego prezesa, którym prawdopodobnie zostanie Krzysztof Sałajczyk. Wcześniej Unią zarządzał Jarosław Rachwalski, natomiast Sałajczyk będzie pierwszym prezesem świeżo założonej spółki miejskiej Unia Racibórz sp. z o.o.

Krzysztof Sałajczyk to 33-latek z Budzisk w gminie Kuźnia Raciborska, założyciel Fundacji Pomocna Dłoń Po Wypadku. W przeszłości grał w piłkę nożną w III lidze niemieckiej oraz jako junior w ligach polskich. Następnie przygodę z piłką przerwał dramatyczny wypadek samochodowy z którego mimo złych prognoz wyszedł cało. Jest także strażakiem ochotnikiem i teraz on przyjdzie gasić pożar w raciborskiej piłce.

Nowy prezes był już widywany kilkukrotnie na stadionie Unii Racibórz w towarzystwie nowego dyrektora sportowego - Macieja Kozickiego.

Więcej informacji po oficjalnej konferencji prasowej.

Ludzie

Krzysztof Sałajczyk

Były prezes spółki komunalnej - Unia Racibórz sp. z o.o.

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~noootaaak (207.244. * .90) 14.07.2020 07:12
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

a kto wybierał prezesa???czy spółka ma już złożony akt notarialny? i czy jest rada nadzorcza? zgodnie z obowiązującymi zasadami nadzoru właścicielskiego powinien być ogłoszony konkurs na stanowisko prezesa. czy ta rada miasta zupełnie nie kontroluje Drukarka? czy już jest rada nadzorcza wybrana? a czy radni klepnęli środki na kapitał założycielski spółki?

~noNieeee (37.30. * .82) 14.07.2020 00:08

A gdzie jest napisane, że na konferencji wybiera? Jasno jest napisane, że przedstawia. Wyboru zapewne dokonano wcześniej. Ehhh

~boooool (207.244. * .108) 13.07.2020 23:14

Od kiedy to prezydent wybiera prezesa spólki na konferencji prasowej?