Wtorek, 11 maja 2021

imieniny: Igi, Miry, Lwa

RSS

Krzysztof Sałajczyk nowym prezesem Unii Racibórz

13.07.2020 18:22 | 3 komentarze | kozz

Nieoficjalnie mówiło się o tym od przynajmniej miesiąca, ale miasto które zmienia Unię Racibórz na spółkę trzymało w tajemnicy kto zostanie nowym prezesem raciborskiego klubu. 

Krzysztof Sałajczyk nowym prezesem Unii Racibórz
Dyrektor sportowy Maciej Kozicki i nowy prezes Krzysztof Sałajczyk (z lewej).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na wtorek prezydent Dariusz Polowy zwołał konferencję prasową w celu przedstawienia nowego prezesa, którym prawdopodobnie zostanie Krzysztof Sałajczyk. Wcześniej Unią zarządzał Jarosław Rachwalski, natomiast Sałajczyk będzie pierwszym prezesem świeżo założonej spółki miejskiej Unia Racibórz sp. z o.o.

Krzysztof Sałajczyk to 33-latek z Budzisk w gminie Kuźnia Raciborska, założyciel Fundacji Pomocna Dłoń Po Wypadku. W przeszłości grał w piłkę nożną w III lidze niemieckiej oraz jako junior w ligach polskich. Następnie przygodę z piłką przerwał dramatyczny wypadek samochodowy z którego mimo złych prognoz wyszedł cało. Jest także strażakiem ochotnikiem i teraz on przyjdzie gasić pożar w raciborskiej piłce.

Nowy prezes był już widywany kilkukrotnie na stadionie Unii Racibórz w towarzystwie nowego dyrektora sportowego - Macieja Kozickiego.

Więcej informacji po oficjalnej konferencji prasowej.

Ludzie:

Krzysztof Sałajczyk

Krzysztof Sałajczyk

Były prezes spółki komunalnej - Unia Racibórz sp. z o.o.